MEMORIAŁ „PTYSIA” – ANTONIEGO RYCHLA

© MARIAN SAJNOG | RATOWNICTWO GÓRSKIE

MEMORIAŁ „PTYSIA” – ZAWODY NARCIARSKIE IM. ANTONIEGO RYCHLA

MEMORIAŁ „PTYSIA” - ANTONIEGO RYCHLA
© MARIAN SAJNOG | RATOWNICTWO GÓRSKIE

Pogoda jak marzenie, znakomicie przygotowane trasy narciarskie i niezła frekwencja towarzyszyły uczestnikom kolejnego Memoriału im. Antoniego Rychla.

Uczestnikami narciarsko-ratowniczych zmagań byli nie tylko ratownicy GOPR-u, ale także przedstawiciele Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej i Karkonoskiego Parku Narodowego.

Przez świetnie przygotowane trasy narciarskie szklarskoporębiańskiej Ski-Areny,  w sobotę 19. marca 2022 r.,  przewinęły się setki narciarzy. Promocyjne więc działanie zawodów zdało też egzamin.

© MARIAN SAJNOG | RATOWNICTWO GÓRSKIE

Zawody były nie tylko przypomnieniem sylwetki byłego Naczelnika Grupy Karkonoskiej GOPR, ale też jednego z najlepszych alpejczyków Dolnego Śląska, instruktora ratownictwa górskiego.

Memoriałem „Ptysia” otwarty został cykl imprez poświęcony 70-leciu ratownictwa górskiego. Przy okazji warto przypomnieć, że rok 2022 został przez Sejmik Dolnośląski ogłoszony rokiem ratownictwa górskiego w Sudetach.

Organizatorom pomagały i zawodom kibicowały: żona Antoniego – Ewa, i córka Dorota. „Owacją na stojąco” uczestnicy podziękowali Arturowi Ludwigowi, popularnemu w Grupie „Foce”, za organizację i prowadzenie Zawodów.

© MARIAN SAJNOG | RATOWNICTWO GÓRSKIE

Wśród wielu sponsorów Memoriału była też Fundacja GOPR, która w przyszłym roku zamierza wesprzeć zawody nie tylko finansowo, ale także organizacyjnie.

 

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR