ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ W KARPACZU

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ W KARPACZU

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ W KARPACZU

Tym razem zapraszamy na otwarcie wystawy rzeźb naszego Kolegi, przewodnika górskiego, Rafała Klementowskiego. Wykonane prace w glinie są dowodem, że nie tylko górami ludzie żyją.

Rafał Klementowski (rocznik 1970) jest absolwentem etnologii Uniwersytetu Wrocławskiego i  Przewodnikiem Sudeckim. Ceramiką i rzeźbą zajmuje się organizując i prowadząc warsztaty ceramiczne. Po godzinach tworzy własne prace.

„Rzeźbą zajmuję się od około 10 lat. Pierwsze prace to ceramika użytkowa kubki, wazony, misy. Potem przyszły anioły, którym trzeba było wyrzeźbić twarze. Od twarzy aniołów się zaczęło.

Próby- błędy, próby- błędy. I tak do dziś. Moje prace to ciągłe poszukiwania. Tematem jest człowiek, oszczędnie pokazana postać, człowiek poszukujący, zmagający się z sobą i z losem. Gdy patrzę na moje rzeźby myślę, że… , niewiele trzeba by zobaczyć człowieka, niewiele trzeba by być człowiekiem.

Glina to moje ulubione medium, miękka, ciepła podatna na dotyk, wybaczająca wiele. Praca w glinie to ciągłe oczekiwanie, gdy z błota, z ziemi, z niczego powstaje Coś.”

Wspólnie z Beatą Makutynowicz, Rafał Klementowski wystawi swoje prace na wernisażu: 13 stycznia 2022 r.  o godz. 17.00 w Miejskim Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego.  Muzeum mieści się przy ul. Kolejowej 3, w Karpaczu.

Wystawa nosi tytuł ANIOŁY NIEOCZYWISTE i będzie trwała od 13 stycznia do 28 lutego 2022 r.

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ W KARPACZU

ZAPRASZAMY DO KARPACZA!
Avatar photo
O Marian Sajnog 283 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR