10-LECIE KLUBU SENIORA HS ČERGOV

10-LECIE KLUBU SENIORA HS ČERGOV

Najbliższa nam terytorialnie grupa Horskej Služby po drugiej stronie granicy działa w Górach Czergowskich. Jest nam też najbliższa na Słowacji przyjacielsko, wzajemnie odwiedzamy się i kontaktujemy z tamtejszym Klubem Seniora, któremu przewodniczy Branislav Potoček.

W tym roku nasi Przyjaciele obchodzą swoje 10-lecie, toteż nasza delegacja Naczelnictwa oraz Klubu Seniora Grupy Krynickiej GOPR udała się z życzeniami na okolicznościowe spotkanie, które odbyło się 26-27 sierpnia w górskiej Chacie Sport, w ośrodku narciarskim Lysa.

 

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli klubów seniora Horskej Služby z całej Słowacji i rozpoczęło się przygotowaną przez Kolegów z Małej Fatry recytacją „Modlitwy Górskiej” przy akompaniamencie muzycznym na trombicie. Następnie Koledzy z Čergova przedstawili historię działalności Horskej Služby na swoim terenie, a przedstawiciel Klubu Seniora Zapadne Tatry ze swadą opowiedział o początkach założenia Klubu Seniora HS na Słowacji.

Zasłużeni członkowie Klubu Seniora Čergov zostali uhonorowani Odznaką „Senior HS”.

 

Jubilaci otrzymali wiele życzeń i okolicznościowych podarunków, my przekazaliśmy na ręce Braňa Potočka pamiątkowe grawertony oraz butelkę czegoś mocniejszego- to drugie z okazji 80-tych urodzin Jubilata.

Po zakończeniu części oficjalnej Naczelnik HS Čergov pokazał nam nową, bardzo funkcjonalną dyżurkę ratowniczą, przed którą zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Po kolacji odbył się przyjacielski posiad, już na zewnątrz, ponieważ sprzyjała bardzo dobra pogoda i ciepły wieczór.

Na drugi dzień, po śniadaniu Koledzy z Čergova urządzili nam nam mały „off road” autami terenowymi na szczyt Lysej, skąd Braňo poprowadził nas już pieszo ciekawym szlakiem po terenie narciarskiego areału. Potem już żegnaliśmy się i wróciliśmy do Krynicy.

Dziękujemy Kolegom z Klubu Seniora Čergov za zaproszenie na miłe spotkanie i życzymy jeszcze wielu dziesięcioleci oraz dobrego zdrowia.

Avatar photo
O Ryszard Nowak 24 artykuły
Ratownik Grupy Krynickiej GOPR | SO GOPR Gorlice | Przewodniczący Klubu Seniora Grupy Krynickiej GOPR