90 URODZINY ADAMA JURCZAKIEWICZA – SPOTKANIE Z JUBILATEM

90 URODZINY ADAMA JURCZAKIEWICZA – SPOTKANIE Z JUBILATEM

Z inicjatywy Klubu Seniora Grupy Podhalańskiej GOPR w Rabce, a ściślej  – niezawodnego Antka Trybowskiego – 10 listopada 2021 spotkali się  z Jubilatem, Adamem Jurczakiewiczem dawni koledzy, w większości jednak to także jego wychowankowie. Adamowi towarzyszyła jego małżonka Zosia i wnuk, Jarek Jurczakiewicz, dziś także ratownik Grupy Podhalańskiej GOPR. 

Antoni Trybowski „zagaił”, przypominając dorobek Adama. Wszyscy dostali także wydruk okolicznościowego wspomnienia, zamieszczonego w  „Ratownictwie Górskim ” w wigilię urodzin Adama. Potem każdy z obecnych zabrał głos i coś tam wspomniał… Był z nami Prezes ZG GOPR  Paweł Konieczny, a także Naczelnik Grupy Podhalańskiej Marek Ciaś. Były cudowne, w większości radosne wspomnienia. Były toasty, toasty…
Jubilat pięknie, w Swoim stylu, tzn.  krótko wszystkim nam podziękował, prosząc, abym Antenkę i Jej wspaniały blog pozdrowił, co niniejszym czynię.  
Po urodzinowym  torcie, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, które załączam.
Adama i Zosię każdy rozpozna. Antek Trybowski z przodu. Ja za Adamem, obok Jacek Dębicki i Jurek Klimiński. Szpakowaty i ciągle młody Zbyszek Wójciak „Wawa”, no i były Naczelnik Podhalan Mariusz Zaród. Siwy „cywil”, to Jasiek Wieczorkowski, ex-ratownik, Rabczanin, wieloletni samorządowiec małopolski. Całkiem wysoko „władza” GOPR i Grupy.
 
Prosto z Rabki, z pozdrowieniami dla Redakcji i Czytelników Ratownictwa Górskiego 
– zawsze Wasz – Jan Komornicki 
 
Avatar photo
O Jan Komornicki 8 artykułów
Naczelnik GOPR w latach 1973–1988 i 1994-1997