A NAM JEST SZKODA LATA…

A NAM JEST SZKODA LATA…
© ARTUR LUDWIG | RATOWNICTWO GÓRSKIE

A NAM JEST SZKODA LATA…

ŻAGLOWISKO

Od dwóch lat próbujemy razem z Adamem Gralą i jego firmą PATENTY–MAZURY, zainteresować ludzi gór żeglarstwem i czynnym wypoczynkiem nad wodą. Tym bardziej, że Ruciane i Puszcza Piska to klimatycznie i prozdrowotnie wymarzone tereny dla rehabilitacji naszych górskich organizmów.

Połączenie nauki żeglarstwa z rejsami szlakiem Wielkich Jezior uczy, dyscyplinuje, integruje. O tym wiadomo zresztą od dawna. Prawda, nie bardzo nam to wychodzi. Mimo świetnej bazy szkoleniowo-sprzętowej i kadry doświadczonych instruktorów, zainteresowanie możliwościami jest na razie niewielkie. Mimo to jesteśmy pełni optymizmu i przygotowujemy się do przyszłego sezonu tym razem pod patronatem Fundacji GOPR, bardzo przychylnej naszej inicjatywie.

Planujemy; zorganizowanie w przyszłym sezonie żeglarskim turnusów szkoleniowo-wypoczynkowych nie tylko dla ratowników, ale też dla ich rodzin, szczególnie dla naszej górskiej młodzieży;

  • kolonie żeglarskie,
  • spływy kajakowe po przepięknej Krutyni,
  • zebranie funduszy pomocowych na dofinansowanie przedsięwzięcia.

O tym wszystkim będziemy Was informować na naszym blogu i stronie Fundacji. Prace  zaczynamy od zaraz. Mazurskie lato tego roku było niezwykle żeglarzom przyjazne, mimo „szczerzącego zęby wirusa”. Dodatkowo, wyjątkowo tłoczne.

Zamknęliśmy je mimo wszystko sukcesem. Czterech naszych kolegów zdobyło po fantastycznym rejsie patenty. Gratulacje!

Przesłali nam zdjęcia. Warto w czasie górskiej jesieni na nie zerknąć i pomyśleć o zaplanowaniu i rezerwacji miejsca na rok przyszły.

To tylko sześć miesięcy.

Mazury_2020_2_RG

Zdjęcie 1 z 9

 

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR