AKCJA POMOCY DLA MACIEJA ABRAMOWICZA – PIKNIK

AKCJA POMOCY DLA MACIEJA ABRAMOWICZA

ZDJĘCIE PLAKATU © WIKTOR SZCZYPKA | RATOWNICTWO GÓRSKIE

AKCJA POMOCY DLA MACIEJA ABRAMOWICZA – PIKNIK

AKCJA POMOCY DLA MACIEJA ABRAMOWICZA – PIKNIK

Maćku!

Gdybyś nie opuścił swojego domu w Szklarskiej Porębie,  to naocznie mógłbyś stwierdzić – patrząc na zabudowania Szkoły nr 1 – ile osób o Tobie pamięta i chce Ci pomóc. Jesteś po prostu dobrym człowiekiem i ta dobroć teraz procentuje. Twój wkład w życie Szklarskiej Poręby teraz, kiedy wyjechałeś na „obcą ziemię” i kiedy potrzebujesz pomocy, daje konkretne efekty. Oby tylko efekty lecznicze nowej terapii przyniosły skutek. Myślę, że przy takim ładunku optymizmu i zaangażowania mieszkańców Szklarskiej Poręby musi ona przynieść przełom w Twojej walce z tą „francą” jaką jest rak.

Myśląc o Tobie, wszyscy Mieszkańcy Szklarskiej Poręby trzymają za Ciebie kciuki.

W ramach takiego wsparcia dla Macieja, w dniu 28.10.2017, w Szkole Podstawowej nr 1, mieszkańcy Szklarskiej Poręby zorganizowali piknik sportowy, w którym na początku wydawało się, że weźmie udział niewiele osób, bo pogoda niestety nie zachęcała do wyjścia z domu. Trochę – nie ukrywam – z obawą spoglądałem na drzwi wejściowe, które pozostawały w większości zamknięte. Jednak po pewnym czasie moje obawy mogłem wysłać w kosmos. Zaczęli przychodzić ludzie, bardzo często z dziećmi i trzeba było zakasać rękawy i wziąć się do roboty.

Z Kolegą Wiktorem Szczypką, naszym nadwornym dokumentalistą, dostaliśmy do obsługi stacjonarny rower, na którym niestety tylko dzieci sprawdzały swoje możliwości.

Starsi woleli skorzystać z innych uciech, bardziej przyziemnych. Tutaj należą się słowa podziękowania Paniom, które przygotowały wyśmienite ciasta o różnych smakach. Nawet w dzień po imprezie, samo wspomnienie owych smaków jest rajem dla podniebienia.

© WIKTOR SZCZYPKA | RATOWNICTWO GÓRSKIE

Porcje były też słuszne, tak więc łasuchy miały na pikniku używanie. Tutaj należałoby wspomnieć o Organizatorach, ale nie chcąc nikogo pominąć, mogę tylko stwierdzić, że stanęli na najwyższym poziomie. Dzięki Wam za to!

Należy również wspomnieć o naszym Koledze Krzysztofie Jarmuszewskim, który z racji pobytu w Warszawie nie mógł być obecny na imprezie. To właśnie Krzysiek jako pierwszy wpadł na pomysł zbiórki środków finansowych dla Maćka i dzieląc się tą myślą z Marianem Sajnogiem sprowokował ruszenie lawiny.

Marian, współprowadzący kwartalnik „Ratownictwo Górskie”, bez zastanowienia podjął decyzję o przyjęciu patronatu nad cała sprawą. Na blogu kwartalnika został zamieszczony odpowiedni tekst (https://ratownictwogorskie.eu/pomagamy-mackowi/ ) i sprawa zaczęła żyć własnym życiem.

Jest to fantastyczne, że pomimo mniejszych szans, nieporównywalnych z możliwościami np. Jurka Owsiaka i Jego Wielkiej Orkiestry, Organizatorzy akcji pomocy dla Maćka odnoszą jednak sukces.

Duże zainteresowanie problemem Maćka spowodowało, że fundusz na terapię dla niego zbliża się do 40 tys.zł.

Na pikniku w szkole zebrano ponad 2 tys.zł. Biorąc pod uwagę okrojony zasięg działań Ludzi Dobrej Woli uważam, że trochę środków udało się zgromadzić. Przypomnę jednocześnie, że koszt miesięcznej kuracji(bez refundacji NFZ) wynosi ponad 12 tys.zł. Ile tych zabiegów Maciek będzie musiał zrobić – nie wiadomo, ale jedno jest pewne:

wysiłek WSZYSTKICH, którzy się w akcję włączyli nie pójdzie na marne.

Maćku, trzymamy kciuki!

Przypomnę jeszcze, że w dniu 04.11.2017 roku w Hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie odbędzie się spotkanie na sportowo, z identycznym celem jak powyżej.

Dziękując wszystkim Organizacjom oraz Dyrekcji Hotelu,  zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu licząc, że reklama o większym zasięgu przyciągnie większą ilość uczestników zbiórki.

Serdecznie zapraszamy!


Od Redakcji:

Szanowni Państwo,

pozwalamy sobie przypomnieć, że akcja pomocy dla Macieja Abramowicza odbywa się pod patronatem Fundacji GOPR, Organizacji która jest uprawniona do dysponowania gromadzonym na określone cele kapitałem. Wszelkie wpłaty oraz uzyskane inną drogą fundusze mające na celu pomoc w sfinansowaniu terapii Macieja Abramowicza, deponowane są na specjalnie założonym subkoncie Fundacji GOPR:

 

Raiffeisen Polbank

50 1750 0012 0000 0000 3337 6127

SWIFT: RCBWPLPW

z dopiskiem – Maciej Abramowicz.

Można również skorzystać z przelewu PayU na stronie

http://fundacja.gopr.pl/PayU

 

Dane banku i konta dla wpłacających przelewem z zagranicy:

Bank: Raiffeisen Polbank

Address: 00-844 Warsaw, Grzybowska 78

Transactional Currency: PLN

Bank Key/Sort Code: 1750 0012

Swift /BIC Code: RCBWPLPW

Bank Account Number: 50 1750 0012 0000 0000 3337 6127

IBAN (Mandatory for Payments Intra -EU/EEA): PL

Bank Account Holder’s Name: Fundacja Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Bank Account Holder’s address: 34-500 Zakopane, ul. Józefa Piłsudskiego 65

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania !

 

Avatar photo
O Ryszard Jędrecki 53 artykuły
Ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR | Prezes Klubu Seniora Grupy Karkonoskiej GOPR