AKCJA POMOCY DLA WALDEMARA BARTNICKIEGO

AKCJA POMOCY DLA WALDEMARA BARTNICKIEGO – RATOWNIKA GRUPY KARKONOSKIEJ GOPR

Według ostatnich informacji nasze Stowarzyszenie liczy 1770  ratowników, w tym około 600 (podaję z pamięci) to ratownicy w stanie spoczynku. Ratownicy to też ludzie, z problemami życiowymi, chorobami, kłopotami trzeciego wieku.

Przed laty, na jednym z Walnych Zjazdów próbowaliśmy zorganizować Centralny Klub Seniora w ramach którego zamierzaliśmy „zbudować” FUNDUSZ POMOCOWY dla potrzebujących. Nie wyszło, mimo intensywnej pracy grupy ludzi; opracowano regulamin i zebrano wszelkie ku temu potrzebne dokumenty.

Zarząd ówczesny nie wyraził zgody. Problem pozostał.

AKCJA POMOCY DLA WALDEMARA BARTNICKIEGO
WALDEMAR BARTNICKI © RATOWNICTWO GÓRSKIE

Na szczęście pojawiła się Fundacja GOPR i ścieżka pomocowa zaczęła działać, a były prezes Fundacji, Marcin Kądziołka, akcje pomocy w kilku przypadkach świetnie poprowadził. Jest ona wysoce biurokratyczna, ale jest. Nie rozwiązuje natomiast problemu, a wielu naszym kolegom pomoc jest potrzebna.  Nie wszyscy potrzebujący z różnych powodów chcą o nią prosić. Nie pomagają też przepisy finansowe tworząc w tym przypadku brutalną biurokrację.

Nie ma wyjścia, czy chcemy czy nie – musimy liczyć na Fundację.

A naszej pomocy potrzebuje nasz kolega z Grupy Karkonoskiej – Waldek Bartnicki, popularny „Pućka”. Waldek od lat pełni funkcję prezesa Klubu Seniora naszej Grupy.

Zawsze przez wiele lat był ratownikiem dyspozycyjnym, ofiarnie włączał się we wszystkie akcje pomocowe dla naszych kolegów. Teraz sam potrzebuje pomocy.

W ubiegłym roku dopadł Waldka udar. Po wielu miesiącach leczenia konieczna jest rehabilitacja. Miesięczny koszt rehabilitacji to około 1000 zł.

Musimy Waldkowi pomóc !


Wszelkie wpłaty oraz uzyskane inną drogą fundusze mające na celu pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji Waldemara Bartnickiego, deponowane będą na specjalnie założonym subkoncie Fundacji GOPR:

FUNDACJA GÓRSKIEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATUNKOWEGO
ul. Józefa Piłsudskiego 65        34-500 Zakopane

Numer rachunku: 50 1750 0012 0000 0000 3337 6127    (PLN)

Tytuł przelewu/ dopisek:  „Wpłata dla Waldka” lub „Wpłata dla Pućka”

 

Update: 24 marca 2020

 
Avatar photo
O Marian Sajnog 291 artykułów
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR