ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

foto: https://pixabay.com

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ

Była godzina 3:45 rano, gdy z powietrza, morza i lądu, z terenów Rosji i Białorusi ruszyły na Ukrainę wojska rosyjskie aby mordować kobiety i dzieci, i nie tylko.

Prości żołnierze rosyjscy chcieli odebrać Ukraińcom wolność, choć sami jej także nie mieli. Więc od 24.02.2022 mamy wojnę rosyjsko-ukraińską. A ja, nieszczęsny, wieszcząc o Putinie i myśląc że do szczęścia i osiągnięcia swoich imperialnych celów wystarczy mu wojna 4 generacji, pomyliłem się ździebko. Nie doceniłem drania. A on poszedł na skróty.

Gdy obejmował władzę w Rosji był nadzieją nie tylko Rosjan, ale i świata. Teraz stał się potworem, obłąkanym i bezlitosnym psychopatą. Myślałem, że Putin jest bardziej finezyjny. Mania totalitarnej władzy spętała Putinowi mózg. Siedzi w bunkrze na Uralu i grozi światu bronią nuklearną. Bunkier zbudowany jest z wykorzystaniem byłej kopalni uranu. Putin ma nad sobą kilometrową warstwę granitu i czuje się bezpiecznie.

Ale z psychopatami tak bywa. Bo psychopata to człowiek o słabo rozwiniętych reakcjach emocjonalnych, chłodnym spojrzeniu, natomiast posiadający duże umiejętności w manipulowaniu umysłami otaczających go osób. W tym Putin jest mistrzem. Zbudował totalitarną propagandę i postawił na zbrojenia. Wystarczyło dwie dekady by wziął społeczeństwo za twarz. Dziś ma całkowicie bezwolne i kłamliwe media oraz wymiar sprawiedliwości i resorty siłowe z którymi robi co chce. Ma także poparcie ogłupionego społeczeństwa.

Nieliczni, którzy się sprzeciwiają lądują na długie lata za kratami. Ale popularność niedługo się skończy, bo społeczeństwo na własnej skórze odczuje do czego doprowadziła polityka zbrodniczego ludojada.

Dyktatorowi rosyjskiemu udało się tylko jedno – zjednoczył podzielone społeczeństwo nie tylko polskie, ale i światowe. Świadczą o tym nałożone sankcje, ale i pomoc Ukrainie.

Autor: Henryk Piecuch

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"