CO Z ZAWODAMI W KARŁOWIE?

CO Z ZAWODAMI W KARŁOWIE?
foto: © GRUPA WAŁBRZYSKO-KŁODZKA GOPR (SUDECKA) | RATOWNICTWO GÓRSKIE

CO Z ZAWODAMI W KARŁOWIE?

Otrzymujemy wiele maili z pytaniami. Na niektóre odpowiadamy telefonicznie od razu. Na inne, powtarzające się, jest – jak sądzę –  konieczność odpowiedzi na forum naszego bloga. Wprowadzamy zatem nową kategorię wpisów o tytule; ODPOWIADAMY NA PYTANIA.

Jednym z ostatnio zadawanych pytań: „Co z zawodami w Karłowie?”

No właśnie. Karłowskie zawody wpisały się na stałe w kalendarz imprez GOPR-u. Prawda, zawody bardzo trudne. Jak to mówią: „ zawody dla twardzieli”, dodatkowo organizowane w fantastycznej scenerii gór Stołowych cieszyły się popularnością nie tylko wśród ratowników, ale też innych służb nie tylko ratunkowych. Udział w tych zawodach był nobilitacją. Nic dziwnego, że cisza jaka zapanowała wokół nich, zaniepokoiła nie tylko ratowników.

Jak się okazuje, wirus ostro namieszał.  W tym roku, 26 już zawody odbędą się, ale tylko jako zawody wewnętrzne Grupy Sudeckiej GOPR. W formie rozszerzonej, takiej jak w latach ubiegłych, w roku następnym.

Obawy niektórych, że te tak bardzo potrzebne zawody będą zlikwidowane, są nieuzasadnione. Są potrzebne; dla GOPR-u, dla Grupy, nie mówiąc o promocji tego fantastycznego turystycznie Regionu.

Avatar photo
O Marian Sajnog 289 artykułów
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR