CZY DRONY POMOGĄ RATOWNIKOM GÓRSKIM?

© Sylwester Szymański & RATOWNICTWO GÓRSKIE

CZY DRONY POMOGĄ RATOWNIKOM GÓRSKIM?

CZY DRONY POMOGĄ RATOWNIKOM GÓRSKIM?

Od kilku miesięcy, wraz z jeleniogórską firmą ZGOORY- pracujemy nad: „zastosowaniem Dronów w akcjach poszukiwawczych”. Wstępne testy z Dronami pilotowanymi przez Wojciecha Szpilę dały bardziej niż obiecujące rezultaty. Okazało się, że nie tylko MY.
Dzięki ratownikowi Grupy Karkonoskiej – Arturowi Ludwigowi – otrzymaliśmy pracę dyplomową Pana Sylwestra Szymańskiego; „Bezzałogowy aparat latający jako wsparcie dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego”. Autor w swojej ciekawej pracy wykazał, jakie korzyści mogą mieć przede wszystkim poszkodowani ludzie w górach.
Zaprojektowany przez autora Dron jest nie tylko wszechstronny  i funkcjonalny, ale też  estetyczny.
Zresztą zobaczcie sami.
CZY DRONY POMOGĄ RATOWNIKOM GÓRSKIM?
© Sylwester Szymański & RATOWNICTWO GÓRSKIE
 

Drony w ratownictwie górskim  bardzo ułatwiłyby pracę ratownikom i pozwoliły na skrócenie czasu udzielania pomocy szczególnie w akcjach poszukiwawczych, akcjach lawinowych.

Transport sprzętu i medykamentów – to przyszłość. Natomiast w akcjach poszukiwawczych taki Dron może już brać udział. Tak już jest na tym „łez padole”, że najpierw wymyśla się urządzenia do zabijania, a potem przystosowuje się je do ratowania. Tak było ze wszystkimi środkami latającymi i tak jest z Dronami.
Pan Sylwester Szymański skończył Uniwersytet Artystyczny – Wydział Architektury i Wzornictwa, z wynikiem celującym, podobnie oceniona została jego ciekawa praca.
Avatar photo
O Marian Sajnog 289 artykułów
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR