DOPOSAŻENIE ZIMOWE GOPR

DOPOSAŻENIE ZIMOWE GOPR
© STANISŁAW DACY | FUNDACJA GOPR | RATOWNICTWO GÓRSKIE
© STANISŁAW DACY | FUNDACJA GOPR | RATOWNICTWO GÓRSKIE

DOPOSAŻENIE ZIMOWE GOPR – AKCJA CROWDFUNDINGOWA

Fundacja GOPR zbiera fundusze na sprzęt zimowy. Podczas pandemii coraz więcej osób zaczęło uprawiać sporty zimowe w górach.

Często bez odpowiedniego przygotowania.

Wzrosła liczba tak zwanych aktywności kwalifikowanych w górach (skitouring, ultrarunning i inne). W efekcie ratownicy stają przed nowymi wyzwaniami podczas wielu akcji prowadzonych w niskich temperaturach. Dodatkowo zimą w górach popularne zrobiło się tzw. suche morsowanie (czasami nazywane też pingwinowaniem) i co za tym idzie coraz częstsza konieczność udzielenia szybkiej pomocy poszkodowanym.

Już od pierwszych minut akcji górskiej trzeba zadbać o bezpieczeństwo i komfort cieplny ratowanych. Na wiele z tych potrzeb GOPR nie jest w pełni gotowi sprzętowo. Dlatego Fundacja GOPR postanowiła zorganizować fundusze w formule crowdfundingu na serwisie zrzutka.pl ( https://zrzutka.pl/zimowa-akcja-gopr ).

Dzięki temu, każdy może wesprzeć GOPR.

Ratownicy zbierają środki na nowoczesny sprzęt, który ma pomagać im w codziennej pracy w okresie zimowym. Zarówno podnosząc skuteczność przeprowadzanych akcji jak i wpływając na komfort pracy ratowników.

Sprzęt na który zbierane są środki to m. in. oprogramowanie do szybkiej analizy obrazu z dronów, specjalistyczne śpiwory ratownicze, czy nowoczesne sondy lawinowe.

Na wspierających czekają nagrody zapewnione przez Fundację GOPR – m. in. pocztówki od GOPRowców, kalendarze, czy udział w szkoleniach prowadzonych w ramach akademii GOPR.

 

 

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"