FESTYN ELŻBIETAŃSKI W MIŁKOWIE

© WIKTOR SZCZYPKA | RATOWNICTWO GÓRSKIE
© WIKTOR SZCZYPKA | RATOWNICTWO GÓRSKIE

FESTYN ELŻBIETAŃSKI W MIŁKOWIE

FESTYN ELŻBIETAŃSKI W MIŁKOWIE

Dzisiaj, tj. 08.09.2018r. pojechaliśmy – piszący te słowa i Kol.Wiktor Szczypka – na II Festyn Elżbietański organizowany w Miłkowie przez siostry zakonne Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety opiekujące się Domem Pomocy Społecznej.

 

Celem festynu było zebranie środków finansowych na budowę windy osobowej, która jest niezbędna dla osób niepełnosprawnych zamieszkujących w w/w domu. Po raz kolejny dobroć zwykłych ludzi wyręcza tych, którzy z urzędu powinni takimi sprawami się zajmować i pomagać w realizacji tak potrzebnych zamierzeń.

Na wezwanie Organizatorek zjawiły się służby odpowiedzialne za ratownictwo, jak i służby porządkowe w postaci Policji, Straży Miejskiej, oraz osób prywatnych z różnymi fajnymi „gadżetami” przyciągającymi uczestników festynu.

Wydaje się, że branie udziału w takich przedsięwzięciach,  po pierwsze – pozwala na zebranie środków na szczytny cel, a po drugie – dosyć szerokie grono uczestników festynu widzi, że „cóś takiego” jak GOPR istnieje.

Może to spowoduje, że w sercach niektórych widzów drgnie nutka ratownicza i zdecyduje się wesprzeć szeregi Pogotowia Górskiego?

Oby tak było, bo coraz mniej jest na świecie romantyków chcących poświęcać swój czas na takie trudne działania jak ratowanie ludzi w górach. Starych ubywa, a młodego narybku jak na lekarstwo.

 

Avatar photo
O Ryszard Jędrecki 53 artykuły
Ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR | Prezes Klubu Seniora Grupy Karkonoskiej GOPR