FOTOALBUM ČLENOV KLUBU SENIOROV HORSKEJ SLUŽBY

FOTOALBUM CLENOV KLUBU SENIOROV HORSKEJ SLUŽBY
Kráľova hoľa . Von Janobb, CC BY 3.0, Link

FOTOALBUM ČLENOV KLUBU SENIOROV HORSKEJ SLUŽBY

W dniach 16.-17. IX. 2020, w Niżnych Tatrach, w miejscowości Telgárt, odbędzie się kolejne spotkanie Ratowników-seniorów, członków Klubu Seniora Horskej Služby na Słowacji.

W spotkaniach, organizowanych już od przeszło 20 lat, biorą udział członkowie Klubów Seniora ze wszystkich obszarów Słowacji. Tak więc liczba uczestników spotkań jest imponująca. Spotyka się znajomych, zawiązują się nowe kontakty, ale nie sposób ani znać, ani zapamiętać wszystkich imion i nazwisk. Bywa również, że z biegiem czasu u niektórych zmienia się… kolor włosów, co znacznie utrudnia rozpoznawalność dawno niewidzianego kolegi.

Braňo Potoček, szef Klubu Seniora z HS Čergov, który od 14 lat uczestniczy w tych spotkaniach, zebrał przez cały ten czas mnóstwo fotografii. I teraz, przed kolejnym spotkaniem Seniorów, postanowił ułożyć album z portretami 200 Kolegów. Z portretami również Tych, którzy byli uczestnikami wielu spotkań i którzy odeszli już na niebieską grań.

Album otrzymają wszyscy uczestnicy zbliżającego się spotkania. Będzie to z całą pewnością nie tylko miła pamiątka dla wszystkich Seniorów, ale również wspomoże zawodzącą często pamięć.

Należy tu dodać, że pamięć zawodzi nie tylko seniorów!

Szczególnie sympatycznym ze strony Autora jest zamieszczenie w albumie portretów ratowników polskich (GOPR i TOPR), którzy w spotkaniach brali udział.

O tym, jak wspaniale zorganizowany jest Klub Seniora Horskej Služby na Słowacji, i jak w ostatnich latach przebiegały tradycyjne spotkania ratowników, można przeczytać w artykułach autorstwa Braňo Potočka:

oraz Kolegi Ryszarda Nowaka z Grupy Krynickiej GOPR SO Gorlice:

Mamy nadzieję, że we wrześniu będziemy mogli opublikować opisy wrażeń z tegorocznego spotkania, a tymczasem prezentujemy album w wersji elektronicznej dziękując jednocześnie Autorowi za udostępniony materiał.  Link: https://www.yumpu.com/de/account/magazines/edit/63607432

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 257 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR