HAMMER WSPIERA WYJĄTKOWE WYZWANIA

HAMMER WSPIERA WYJĄTKOWE WYZWANIA

NOTATKA PRASOWA NR 1/22/02/2022

HAMMER wspiera uzależnionych od adrenaliny. Przedstawiciele HAMMER, polskiej marki wzmocnionych telefonów i smartfonów firmy mPTech, wspierają kolejne projekty i osoby w podjęciu wyjątkowych wyzwań.

Pierwszy z nich to „EXPEDITION 01”, w ramach którego grupa trzech przyjaciół pokonuje na nartach górską trasę przez Pireneje o długości ponad 100 km.

Drugi zaś to kolejne wyzwanie Wojciecha Sobierajskiego – sportowca, rekordzisty, który podjął się próby pobicia rekordu Wima Hofa w przebiegnięciu półmaratonu na czas po lodzie i śniegu, na boso na Islandii!

Celem obu wyzwań jest zmotywowanie innych do przekraczania własnych granic i ukazanie, że spełnienie marzeń i osiągnięcie sukcesu to tylko kwestia odpowiedniego nastawienia.

Od początku istnienia marki HAMMER chętnie wspieramy podobne przedsięwzięcia. Zabiegamy, aby doceniać nietuzinkowe inicjatywy i budować relacje na fundamencie wspólnych idei oraz wartości, jak: wytrzymałość, motywacja do działania, odwaga i przekraczanie własnych granic. Zależy nam, aby wzmocnione smartfony były poddawane różnym próbom i towarzyszyły wyjątkowym chwilom zdobywców, odkrywców czy rekordzistów. Stąd sponsoring działań sportowych i ekstremalnych wyzwań przez markę HAMMER, który przekłada się na budowę wizerunku oraz korzyści biznesowe – tłumaczy Marcin Zachariasz z firmy mPTech.

„EXPEDITION 01”

Wyprawę pod taką nazwą prowadzą Santiago Alegre, Pepe Gilvernet i Nicolás Roca, których pasją są góry, narty i przygoda. Ta trójka studentów rodem z Hiszpanii wyruszyła w ekscytującą przygodę: transpirenejską trasę z Doliny Arán do Benasque, a pokonanie tego ponad 100-km szlaku stanowi wyjątkowe wyzwanie w świecie hiszpańskiego freeride.

Poza wyzwaniem sportowym, wyprawa ma też cele społeczne, ponieważ grupa będzie starała się uwidocznić problem ubóstwa energetycznego w Hiszpanii.

Uważamy, że warto wykorzystać fakt, że będziemy musieli zmierzyć się z ekstremalnym zimnem, aby oddać głos tym, którzy na co dzień cierpią z powodu mrozu w swoich domach. Nie możemy zapominać, że wraz ze wzrostem cen energii elektrycznej są ludzie, których nie stać na ogrzewanie. Każdego roku ludzie umierają z tego powodu. Chcemy wzbudzić zainteresowanie i podnieść świadomość, zwłaszcza wśród młodych ludzi, o kryzysie energetycznym, którego dotyka jedna trzecia ludności świata, a w Hiszpanii dotyka prawie 7 milionów ludzi – wyjaśnia Santiago Alegre z „EXPEDITION 01”.

Z tego względu podczas wyprawy przeprowadzone zostanie też badanie naukowe. Uczestnicy korzystają z zaawansowanych i odpornych smartfonów HAMMER Explorer Pro wraz z dedykowanymi, zewnętrznymi bateriami 5000 mAh.

Postępy „EXPEDITION 01” można śledzić na koncie na Instagramie: www.instagram.com/expedition.01/


Bieg Wojciecha Sobierajskiego po rekord Wima Hofa

Wojciech Sobierajski to znany atleta i multirekordzista, który od lat pasjonuje się sportami ekstremalnymi. W przeszłości wielokrotnie wygrywał Runmageddon Gamer, na koncie ma także medale mistrzostw świata i Europy w biegach z przeszkodami. Zajmował się boksem i crossfitem, a przed rokiem postawił sobie za cel – podjęcie wielu wyzwań i pobicie rekordów (polski, Guinessa czy znanych osobistości). Ma za sobą liczne dokonania m.in.: pchanie samochodu przez 24 godz. – pokonał 62 km; przepłynięcie kajakiem 262 km przez 24 godziny.

HAMMER stał się sponsorem kolejnego wyzwania Wojciecha Sobierajskiego, czyli – pobicia rekordu Wima Hofa, „człowieka lodu”, w półmaratonie (21,1 km) przebiegniętym po lodzie i śniegu na boso, w samych krótkich spodenkach. W tym celu, Wojciech udał się na koło podbiegunowe, na Islandię, gdzie rekord ówcześnie bił sam Wim Hof. Ze względu na warunki pogodowe Sobierajski podjął już próbę i rekord pobił (!). Przebiegł półmaraton w czasie 1 godzina 39 minut 34 sekundy, co znaczy, że rekord „człowieka lodu” pobił o 37 minut.

Półmaraton na boso po śniegu to było jedno z najbardziej ryzykownych wyzwań w moim życiu! – tłumaczy Wojciech Sobierajski.

Sportowcowi w wyprawie na Islandię towarzyszy nowość: HAMMER Explorer Plus Eco. Dokonania Sobierajskiego można śledzić na: www.facebook.com/WojciechSobierajSobierajski/ www.instagram.com/wojciech_sobierajski/.

Oba wyzwania – „Expedition 01” oraz próba bicia rekordu w półmaratonie na czas, na boso przez Wojtka Sobierajskiego, mają na celu zmotywowanie innych do działania i pokazania, że każde marzenie można spełnić. Zachęcają ludzi do wyjścia z domu, podjęcia aktywności i do zrobienia kroku w kierunku osiągnięcia niemożliwego. „Wszystko jest kwestią nastawienia” – mówią jednogłośnie.

———————————————————————————————————————————–
W razie pytań prosimy o kontakt z naszym Działem Marketingu i PR.

Mateusz Byś
PR Manager mPTech
mateusz.bys@mptech.eu

 

Tekst i zdjęcia:

 

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"