II SPOTKANIE KLUBU SENIORA GRUPY KRYNICKIEJ GOPR

foto: © Wojciech Urban

II Spotkanie Klubu Seniora Grupy Krynickiej GOPR w rekordowej frekwencji

Faktycznie, na doroczne spotkanie naszego Klubu, które zorganizowaliśmy 24 maja w pięknej scenerii jezior Rożnowskiego i Czchowskiego, zgłosiło się aż 50 jego członków. Mieliśmy także zaszczyt gościć Przedstawicieli Klubu TOPR Chicago, Klubu Seniora TOPR Zakopane oraz Klubu Seniora Horskej Slużby Cergov. Władze Grupy Krynickiej reprezentował Kol. Marcin Deja, wiceprezes GOPR – Prezes Zarządu n/Grupy. Razem było nas 64 osób.

Obecność licznej delegacji Seniorów TOPR była efektem nawiązania wzajemnej współpracy pomiędzy naszymi klubami. Poza oczywistą wspólną ideą ratowania w górach łączą nas, szczególnie najstarszych ratowników, szkolenia I i II stopnia odbywane niegdyś w Tatrach, a także liczne przyjażnie osobiste oraz działalność przewodnicka ( wśród członków Klubu jest nas 4 przewodników tatrzańskich).

Spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania kościoła Św. Świerada w Tropiu, uroczo położonego nad Doliną Dunajca, pomiędzy jeziorami Rożnowskim i Czchowskim.

O ciekawej historii tego miejsca oraz regionu opowiedział nam Kol. Wiesiek Piprek, przewodnik beskidzki i tatrzański .


Następnie ruszyliśmy na dłuższy i w końcowej części dość stromy spacer do Pustelni Św. Świerada oraz Cudownego Żródełka, wracając Drogą Krzyżową. Trochę wyczerpująco, ale wszyscy Seniorzy, a jakże, dali radę.

Przy Pustelni w Tropiu

Krótki, kilkunastokilometrowy przejazd do Gródka n/Dunajcem, do gościnnego Ośrodka Wypoczynkowego „Barbara” i zmiana środka transportu na statek.

Idziemy na rejs

A właściwie to dwa statki, bo inaczej nie pomieścilibyśmy się. Po 40-minutowym rejsie obok kultowej Małpiej Wyspy, meandrami Jeziora Rożnowskiego dobiliśmy do przystani w Rożnowie. 

W Zespole Elektrowni Wodnych

Tutaj, członek n/Klubu Kol. Jurek Mróz, były Szef Zespołu Elektrowni Wodnych, oprowadził uczestników po zaporze i wnętrzu obiektu, po czym ruszyliśmy w rejs powrotny do Gródka n/Dunajcem, do OW „Barbara”.

Tam zasiedliśmy wspólnie do smacznego obiadu, a potem nastąpiło wręczenie okolicznościowych dyplomów ratownikom będącym w stanie pozasłużbowym, dokonane przez Prezesa i nowo wybranego Wiceprezesa Zarządu GK GOPR, Kolegów Marcina Deję i Jacka Dębickiego.

To efekt inicjatywy n/Klubu, który został poparty przez Naczelnika i Zarząd Grupy, aby zakończenie ważnego i zwykle wieloletniego okresu działalności ratowniczej miało charakter uroczystego podziękowania za lata służby, a nie tylko statutowy wymiar formalny.

 

Spotkanie zakończyło się przekazaniem symbolicznego wotum – w postaci czekana z plakietkami z odbytych już dwóch spotkań – Kolegom z Muszyny i okolicy, którzy będą z naszą pomocą organizować tam przyszłoroczne, trzecie spotkanie.

Dziękujemy za udział zaproszonym Gościom, a w szczególności Klubowi TOPR Chicago, który wspomógł nas w istotny sposób w realizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy za tak liczny udział Seniorom naszego Klubu, a Kolegom Wieśkowi Piprekowi, Andrzejowi Gieli, Jurkowi Mrozowi oraz Ryśkowi Cygańczukowi za włożony trud organizacyjny.

Do następnego spotkania, mamy nadzieję, że z kolejnym rekordem frekwencyjnym.

Ryszard Nowak – Przewodniczący Klubu Seniora GK GOPR

 

Avatar photo
O Ryszard Nowak 24 artykuły
Ratownik Grupy Krynickiej GOPR | SO GOPR Gorlice | Przewodniczący Klubu Seniora Grupy Krynickiej GOPR