KARŁÓW 2019 – XXV ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM

JUBILEUSZOWE ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM

foto: © GRUPA WAŁBRZYSKO-KŁODZKA GOPR / RATOWNICTWO GÓRSKIE

KARŁÓW 2019 – XXV ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM

Już po raz 25. odbędą się zawody w Karłowie!

W ostatnich tygodniach docierały do nas niepokojące pytania. Czy tradycyjne zawody, jedne z najtrudniejszych jakie odbywają się w zakresie wspinaczki, odbędą się w tym roku?

Niepokój naszych Czytelników spowodowany był zmianami jakie nastąpiły w wyniku nadzwyczajnego Zjazdu GOPR, gdzie wybrano nowy Zarząd. Wiadomo – jak mówi stare przysłowie – „nowa miotła wymiata…”. Celem rozwiania wątpliwości zwróciłem się do Naczelnika Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej Kol. Łukasza Pokorskiego. Jego odpowiedź jest jednoznaczna:

Zawody się odbędą w terminie: 6-8 września 2019 r. Jak zawsze – w Karłowie.

A będą to już 25. Znaczy to, że w tym roku minie 25 lat jak Piotr Snopczyński zorganizował pierwsze zawody. Zarząd Główny przeznaczył nawet na ten cel sporą kwotę.

Bardzo trudne zawody gromadziły na starcie nie tylko ratowników GOPR, ale też Strażaków, Służby specjalne i Wszystkich Innych zainteresowanych ratownictwem wysokościowym. Były też oczkiem w głowie Naczelnika GOPR Jacka Dębickiego. Przy okazji tych trudnych, odbywających się w pięknej scenerii Gór Stołowych  Zawodów, można było podziękować sponsorom za ich wsparcie w istnienie ratownictwa górskiego.

Zawody te będą też w jakimś sensie podsumowaniem dotychczasowych działań i osiągnięć w tym zakresie. A są one niemałe. Przygotowania do Zawodów trwają. Ich Organizator – Grupa Wałbrzysko-Kłodzka „dwoi się i troi” żeby te 25. jubileuszowe jak najlepiej wypadły.

Najbardziej potrzebna jest gotówka. Dlatego, kto może i ile może, niech na konto Grupy wpłaca. „Każda złotówka jest na wagę złota”.

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR