MIKOŁAJKI

MIKOŁAJKI
© RATOWNICTWO GÓRSKIE

MIKOŁAJKI

MIKOŁAJKI

Wspólnie ze służbami mundurowymi t.j. Strażą Miejską, Policją, Zawodową Strażą Pożarną, PCK i Goprem w dniu wczorajszym (01.12.2018) –  jako przedstawiciel Grupy Karkonoskiej – rozdawałem paczki w Galerii Handlowej w Jeleniej Górze.

Jest to akcja, którą dobry duch całego przedsięwzięcia Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej prowadzi już osiemnasty raz. Wytypowane przez wychowawców lub pedagoga szkolnego dzieci z określonych szkół jeleniogórskich meldowały się w Galerii po to, aby z rąk Świętego Mikołaja odebrać świąteczny upominek.

Przyznać trzeba, że paczki wyglądały całkiem dostatnio, a to dzięki wielu jeleniogórskim firmom, których loga umieszczone były na rozstawionych banerach aby wiadomo było kto ufundował te upominki.

Trudno wymieniać wszystkich darczyńców, ale w tym momencie należą im się SERDECZNE podziękowania za wspaniały gest. Nie wszystkie dzieci mogą liczyć na dary od Mikołaja, dlatego tym bardziej wielkie dzięki dla Fundatorów. Tym bardziej, że jak napisałem wcześniej, jest to już osiemnasta edycja. Dzisiaj (w niedzielę 2.12.2018)  jest kolejna akcja świątecznej paczki, w której niestety ze względu na dyżur w Stacji Centralnej, nie mogę wziąć udziału.

Rozmiar i cykliczność akcji pokazuje, że trafiają się jednak ludzie dla których los drugiego człowieka, a dziecka w szczególności, nie jest obojętny.

Chwała im za to!

Avatar photo
O Ryszard Jędrecki 53 artykuły
Ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR | Prezes Klubu Seniora Grupy Karkonoskiej GOPR