NIECH KAŻDY ROBI SWOJE NA WŁASNYM PODWÓRKU

NIECH KAŻDY ROBI SWOJE NA WŁASNYM PODWÓRKU
© RATOWNICTWO GÓRSKIE | ARCHIWUM

NIECH KAŻDY ROBI SWOJE NA WŁASNYM PODWÓRKU

Szanowni Państwo.

“Wałkowany” od jakiegoś czasu temat funkcjonowania na linii Fundacja GOPRZarząd Główny GOPR, dla mnie stanowi zasłonę dymną dla ukrycia prawdziwych intencji ZG.

Fundacja GOPR, uzyskawszy status OPP, bez żadnej reklamy uzyskała prawie 300 tys.zł. z 1%.

To pokazuje jakim szacunkiem i popularnością szczyci się Fundacja, a przede wszystkim GOPR, który jest bardzo medialny. Ludzie z łatwością identyfikują ORGANIZACJĘ GOPR i nie oszczędzają na wsparciu szczytnej idei jaką ona reprezentuje.

Uzyskana kwota jest pierwszą, a myślę że w następnych latach te wpływy będą jeszcze wyższe. Jest się więc o co bić. Taka popularność stanowi realne zagrożenie dla konkurencyjnych; Fundacji SOS na Ratunek i Radanu.

Czynione jest wszystko aby utrudnić życie Fundacji GOPR, chociażby w postaci nieprzyznania paliwa dla samochodów użyczonych przez Mercedesa na potrzeby Fundacji.

A samochody te nie były wykorzystywane do wyjazdów na grzyby, tylko w konkretnych celach statutowych Fundacji. Chociaż tutaj problem może rozwiązać się sam, bowiem na skutek pewnych działań Mercedes po 10 latach współpracy z GOPR (zresztą dzięki działaniom Naczelnika Dębickiego) zakończył współpracę z GOPR. I dobrze. Dlaczego Naczelnicy mają się “rozbijać” luksusowymi samochodami. Może czas powrócić do góralskich furmanek, którymi Generał Zaruski udawał się na wyprawy?

Chcąc mieć władzę nad Fundacją czynione jest przygotowanie, aby w Radzie Fundacji znaleźli się członkowie ZG. Znane jest opanowanie przez elity sądów, dlaczego więc Fundacja ma być gorsza? Umieszczenie “swoich” w Radzie Fundacji spowoduje 100% dyspozycyjność w stosunku do zainteresowanych posiadaniem wpływów na działania Fundacji.

Szkoda, że dobro czynione nie dla chwały władz Fundacji, ale dla Ratowników będących w potrzebie, i ich Rodzin, jest zbyt małym argumentem aby przekonać, że niech każdy robi swoje na własnym podwórku i nie przeszkadza działać w słusznej sprawie.

Wszystkie działania Fundacji, dzięki Prezesowi Marcinowi Kądziołce, są jawne.

Składane są w wymaganych terminach sprawozdania i rozliczenia z dotychczasowych działań przed MSWiA. A tam nie można sprzedać “kitu”. Podaje się prawdę i tylko prawdę.

Sekretarz Zarządu Fundacji
Ryszard Jędrecki

Avatar photo
O Ryszard Jędrecki 53 artykuły
Ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR | Prezes Klubu Seniora Grupy Karkonoskiej GOPR