“NIECH MNIE SZLAK” – CYKL SPOTKAŃ O TEMATYCE GÓRSKIEJ

“NIECH MNIE SZLAK” – CYKL SPOTKAŃ O TEMATYCE GÓRSKIEJ

 NOTATKA PRASOWA NR 1/15/06/2022

Jelenia Góra: Przed nami spotkania z górami “Niech mnie szlak”

Już w piątek 17 czerwca, w Jeleniej Górze odbędzie się pierwsze spotkanie o tematyce górskiej i około górskiej z cyklu “Niech mnie szlak”. Poprowadzą je Michał Klamut – ratownik Karkonoskiej Grupy GOPR oraz Mariusz Matuszak – ratownik Divemed Extreme. Tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w górach latem.

“NIECH MNIE SZLAK” – to cykl spotkań o tematyce górskiej. Pierwszą odsłoną cyklu będzie spotkanie dot. bezpieczeństwa w górach latem, które poprowadzą ratownicy GK GOPR. Spotkanie odbędzie się w sklepie 1603 Mountain Store w Jeleniej Górze. Start o godzinie 19.30.

Szczegóły na stronie wydarzenia: https://fb.me/e/1OkxF1mSO

– Turystów w górach przybywa i cieszymy się, że w Karkonosze przyjeżdżają całe rodziny oraz grupy koleżeńskie. W Jeleniej Górze, która jest przecież największym miastem w rejonie, jest wiele atrakcji, które mają sprawić, że czas spędzony w okolicy będzie przyjemny i niezapomniany. Jednak brakowało miejsca i przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz inspiracji do odkrywania górskich ścieżek w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

Stąd pomysł na spotkania “Niech mnie szlak”, podczas których wraz z gośćmi specjalnymi będziemy dzielić się miłością do gór – tłumaczy Damian Piątkowski, właściciel sklepu 1603 Mountain Store, który jest organizatorem wydarzenia.

Spotkanie jest szansą, aby dowiedzieć się więcej na temat planowania wycieczki górskiej, niezbędnego wyposażenia oraz dobrych praktyk w razie załamania pogody czy wypadku.

To przestrzeń do rozmowy z tymi, którzy niosą pomoc innym i znają góry tj. z Ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dla publiczności zaplanowano również atrakcje towarzyszące. Nie zabraknie poczęstunku i losowania upominków od partnerów wydarzenia.

Partnerami spotkań są: Grupa Karkonoska GOPR, HAMMER – marka wzmocnionych smartfonów, CAMP (producent sprzętu wspinaczkowego i górskiego) oraz Zapach Karkonoszy.
HAMMER jest oficjalnym Partnerem Technologicznym GK GOPR (ratownicy korzystają w pracy ze wzmocnionych smartfonów HAMMER Explorer PRO).

Michał Klamut – ratownik GK GOPR, utytułowany biegacz i ski-alpinista
Mariusz Matuszak – ratownik Divemed Extreme

Wstęp na spotkanie jest darmowy, może uczestniczyć każdy, kto ma na to ochotę.

Termin: piątek 17 czerwca, godz. 19.30
Miejsce: 1603 Mountain Store, ul. Długa 6, Jelenia Góra

 


O marce HAMMER:
Marka HAMMER należąca do firmy mPTech działa z sukcesem od 2014 roku. Jest krajowym liderem wśród wzmocnionych telefonów odpornych na wodę, pył i wstrząsy. W portfolio znajdują się zarówno modele z klasycznymi przyciskami jak i smartfony o różnej specyfikacji oferowane w trzech subliniach: HAMMER Adventure, HAMMER Athlete, HAMMER Industrial. HAMMER był partnerem cyklu największych biegów przeszkodowych w Polsce – Runmageddon, sponsorem Mountainboardowych Mistrzostw Świata 2019 czy wyprawy Tomka Kuczyńskiego na niezdobyty szczyt “HAMMER Khosar Gang Winter Expedition”. Wspiera ludzi czynu, sportowców, podróżników i wszystkich, którzy marzą o przekraczaniu własnych granic. Jest także partnerem Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

———————————————————————————————————————————–
W razie pytań prosimy o kontakt z naszym Działem Marketingu i PR.

Mateusz Byś
PR Manager mPTech
mateusz.bys@mptech.eu

 

Tekst i grafika:

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"