POMAGAMY MAĆKOWI – PIKNIK NA SPORTOWO

AKCJA POMOCY DLA MACIEJA ABRAMOWICZA

© WIKTOR SZCZYPKA | RATOWNICTWO GÓRSKIE

POMAGAMY MAĆKOWI – PIKNIK NA SPORTOWO

AKCJA POMOCY DLA MACIEJA ABRAMOWICZA

POMAGAMY MAĆKOWI – PIKNIK NA SPORTOWO  to kolejna inicjatywa, tym razem mieszkańców Szklarskiej Poręby oraz ratowników Grupy Karkonoskiej i Fundacji GOPR.  Znakomicie przygotowany i zorganizowany  sobotni  PIKNIK NA SPORTOWO przyniósł nie tylko efekty finansowe, ale też dał możliwości poznania technik  biegów narciarskich na specjalnym trenerze, czy też poznanie treningu skoczków narciarskich.

Tu kilka zdjęć autorstwa Kolegi Wiktora Szczypki:

Organizatorzy zadbali o dobrą kuchnię i loterię fantową – każdy los  był pełny.  Dyrekcja hotelu Bornit, jednego z najciekawszych obiektów hotelowych w Szklarskiej Porębie  oddała do dyspozycji organizatorów wszystkie swoje instalacje sportowo-rekreacyjne.

Wyniki akcji pomocy Maćkowi zaskoczyły komisję liczącą pieniądze – zebrano 9.100 zł.

Okazało się też, jaką popularnością w Mieście pod Szrenicą cieszy się Maciek – był radnym, inicjatorem górskiego ruchu rowerowego. W zdarzeniu brał również udział burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf, niegdyś skoczek narciarski, jeden z  prekursorów  stylu „V” w skokach.

Zaskoczyli uczestnicy szkolenia topograficznego po górach Izerskich; ubłoceni, po wielokilometrowej jeździe na rowerach, hojnie wrzucali do skarbonki. Nie zabrakło VIP-ów.  Wszyscy, i my też, z troską i sympatią życzyli Maćkowi szybkiego powrotu do zdrowia.

Przy okazji zbiórki pieniędzy potwierdziło się raz jeszcze, jak znakomitym pomysłem było utworzenie Fundacji GOPR.

Jak bardzo jest potrzebna i dlaczego warto w nią inwestować – pokazuje życie. Zaledwie w ciągu krótkiego czasu działania, Fundacja wykazała jak bardzo może być pomocna. Burmistrz Mirosław Graf powiedział na zakończenie pikniku – ” niesamowite jak zdeterminowani są ludzie i  jak mogą się poświęcać żeby pomóc drugiemu, działania w tym kierunku są nadzwyczaj optymistyczne, o czym świadczy organizacja dzisiejszego pikniku”.

Szczególne podziękowania należą się Klubowi Seniorów Grupy Karkonoskiej, w szczególności – Waldkowi Bartnickiemu, Ryszardowi Jędreckiemu i Wiktorowi Szczypce.

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR