PRZEGLĄD FILMÓW IM. WANDY RUTKIEWICZ ONLINE

PRZEGLĄD FILMÓW IM. WANDY RUTKIEWICZ ONLINE
© MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI | RATOWNICTWO GÓRSKIE

PRZEGLĄD FILMÓW IM. WANDY RUTKIEWICZ ONLINE

12 stycznia b.r., mieliśmy przyjemność zaanonsować objęcie przez nas patronatem medialnym XXVII już edycję PRZEGLĄDU FILMÓW IM. WANDY RUTKIEWICZ. Organizowane przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie wydarzenie, gromadzi – w pierwszych dnia maja każdego roku – wielu miłośników gór, zainteresowanych dokonaniami wspinaczy polskiego i światowego himalaizmu.

Wydarzenie to będzie miało miejsce również w tym roku, ale w zupełnie innej niż dotychczas formie. Oto jak przedstawia to Organizator:

PRZEGLĄD FILMÓW IM. WANDY RUTKIEWICZ ONLINE

Już w sobotę 9 maja o godzinie 13.00 zapraszamy do udziału w 27 Przeglądzie Filmów Alpinistycznych. Spotykamy się on-line by obejrzeć relację live z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Naszymi gośćmi będą polscy himalaiści – Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki, którzy przedstawią ciekawe historie z wielu wypraw, zdjęcia i filmy, w tym film z pierwszego w historii zimowego wejścia na Mount Everest w 1980 r.

Spotkamy się również z himalaistami Piotrem Snopczyńskim i Aleksandrem Lwowem, którzy opowiedzą nam o wyprawie w Karakorum, zorganizowanej w 1984 r. której celem było wejście na Latok III południowo-wschodnią ścianą, mierzącą prawie 2,5 km wysokości. Będzie można też zobaczyć po raz pierwszy, nigdy wcześniej niepublikowane fragmenty filmu z tej wyprawy, autorstwa Jerzego Pietrowicza.           

Porozmawiamy też z Krzysztofem Wielickim o historii pierwszej jeleniogórskiej wyprawy w Himalaje „Annapurna South 1979″, a Tomasz Sordyl opowie nam o sportowej wspinaczce na czas.

Zobaczymy również zwycięski film z konkursu Małych Form Filmowych i przypomnimy zwycięzcę poprzedniej edycji. Spotkanie w Muzeum poprowadzi Maciej Pietrowicz z Fundacji Pietrowicz Śladami Uczestników i autor książki o wyprawie z Jeleniej Góry, której premiera nastąpi podczas wydarzenia.

Relacja z wydarzenia będzie dostępna na:
www.muzeumsportu.waw.pl
www.facebook.com/MuzeumSportu
https://www.youtube.com/channel/UCaGpXTvLI5_Oax0boPyXrnw

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie


 

Do „zobaczenia” online!

 

 

 

 

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"