RATOWNICTWO GÓRSKIE PRZEKAZANE FUNDACJI GOPR

© RATOWNICTWO GÓRSKIE - ARCHIWUM

RATOWNICTWO GÓRSKIE PRZEKAZANE FUNDACJI GOPR

10 lat temu powstał blog pod nazwą: „Ludzie z GOPR”. Pomysłodawcą jest Anna Kokesch, której to wiele lat temu ratownicy tatrzańscy nadali ksywę ANTENKA,  ponieważ jako pracownik Wojciecha Nietykszy montowała pierwsze w ratownictwie górskim radiotelefony: KLIMEK I WAWA.

Przez kolejne lata kierowała biurem Zarządu GOPR, aż „wywiało” ją do Wiednia gdzie mieszka i pracuje do dzisiaj. Antenka, obecnie bardziej satelitarna, jest konsekwentna, uparta, mówi paroma językami, a problemy ratownictwa górskiego – nie tylko polskiego –  są jej znane.

W roku 2016 blog zmienił nazwę na „Ratownictwo Górskie” i tak jest do dzisiaj. Kilka lat temu postanowiliśmy wydawać kwartalnik o tym samym tytule. Z wielkim trudem udało się wydać trzy numery.

Nie wiadomo kiedy przeleciało 10 lat. Praca przy redagowaniu bloga wiele nas nauczyła. Przede wszystkim zrozumieliśmy, że Stowarzyszenie o takiej pozycji jaką w przestrzeni publicznej ma GOPR, powinno posiadać swoje wydawnictwo centralne. Wieloletnie rozmowy na ten temat nie były łatwe, ale  zakończyły się sukcesem.

Blog i kwartalnik RATOWNICTWO GÓRSKIE zostały przez Antenkę przekazane Fundacji GOPR.

Od listopada tego roku wydawcą kwartalnika i właścicielem strony www.ratownictwogorskie.eu jest Fundacja GOPR. Tym samym jest szansa na zachowanie ciągłości pracy i wykorzystanie materiałów; zdjęć i tekstów gromadzonych pieczołowicie przez Anię przez całe dziesięciolecie.

Wiele jeszcze przed nami i wiele jest spraw do jak najszybszego załatwienia. Jedną z nich jest wzmocnienie naszej Redakcji, zwłaszcza ze względu zbliżające się 70-lecie Stowarzyszenia i związane z tym prace.

Wspólnie z Nowym Wydawcą zapraszamy więc Wszystkich Piszących do współpracy.

 

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR