SALEWA PODPISUJE UMOWĘ Z GOPR

SALEWA PODPISUJE UMOWĘ Z GOPR
© JACEK DĘBICKI | GOPR | RATOWNICTWO GÓRSKIE

SALEWA PODPISUJE UMOWĘ Z GOPR

SALEWA PODPISUJE UMOWĘ Z GOPR

22 listopada br. Jan Łuszczewski (Prezes Zarządu Głównego), Jacek Dębicki (Naczelnik GOPR) oraz Jacek Grzędzielski (Dyrektor OberAlp Polska) podpisali trzyletnią umowę zakładającą współpracę Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z dystrybutorem marek SALEWA, Wild Country i Dynafit w Polsce.

Wywodząca się z Tyrolu Południowego wiodąca marka w dziedzinie sportów górskich już od ponad 80 lat oferuje pasjonatom i sportowcom górskim innowacyjne, funkcjonalne i najwyższej jakości produkty. W procesie ich rozwoju niezmiennie ważną rolę odgrywają współpracujący z marką profesjonaliści – zaufane organizacje górskie, sportowcy i wyspecjalizowane biura przewodników. OberAlp Polska, wyłączny dystrybutor SALEWA w Polsce, konsekwentnie realizuje ideę przyświecającą marce od ośmiu dekad poprzez wspieranie najważniejszych polskich organizacji górskich.

Pod koniec września 2016 SALEWA sfinalizowała przedłużenie umowy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym na okres kolejnych trzech lat.

Oznacza to, że marka dziewięć lat pod rząd pełnić będzie funkcję oficjalnego sponsora Pogotowia i już po raz kolejny wyposaży jego ratowników w najwyższej jakości odzież i sprzęt. Jak mówił wówczas Jacek Grzędzielski, dyrektor OberAlp Polska, przedłużenie umowy stanowiło dowód, że firma postrzegana jest jako stabilny partner będący w stanie sprostać najwyższym wymaganiom nie tylko w kwestii samych produktów, ale też jakości całej współpracy.

Dwa miesiące później finału doczekały się również rozmowy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Założone 65 lat temu Pogotowie to obecnie siedem grup regionalnych działających wzdłuż południowej granicy kraju i na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej. GOPR zrzesza ponad 112 pełnoetatowych ratowników i prawie 870 ochotników, a rocznie w ponad 1800 interwencjach pomaga blisko 1900 osobom poszkodowanym i zagubionym w terenie górskim. W zmaganiach z żywiołem potrzebują oni najwyższej jakości sprzętu. Zgodnie z założeniami umowy, na przestrzeni trzech lat Pogotowie otrzyma znaczące wsparcie produktowe oraz korzystając z preferencyjnych warunków zrealizuje zamówienie na 300 kompletów odzieży, obuwia i plecaków. Ponadto OberAlp Polska i GOPR podejmą wspólne działania reklamowe oraz współpracować będą przy przedsięwzięciach o charakterze promocyjno-edukacyjnym.

Jak mówi Jacek Grzędzielski:

„GOPR to największa tego typu organizacja w Polsce. Skala działań Pogotowia i to, ile my, ludzie gór, mu zawdzięczamy wprost onieśmiela.

Proporcjonalnie dużą skalę ma zadanie jakiego się podjęliśmy i obietnica, jaką złożyliśmy. Po raz drugi na przestrzeni dwóch miesięcy dziękuję za to zaufanie. Utwierdza nas ono w przekonaniu, że obraliśmy słuszny kierunek na drodze rozwoju naszej firmy. Nie zbaczając z niego i z tak ważnymi partnerami u boku, w rok 2017 wchodzimy pełni pozytywnej energii i gotowości do działania.”

Umowa obowiązywać będzie od 1 stycznia 2017 roku do końca grudnia 2019.

Tekst: Monika Młodecka/OberAlp Polska
Zdjęcie tytułowe: Podpisanie umowy (od lewej): Grzegorz Hajny (SALEWA Manager/OberAlp Polska), Jacek Grzędzielski (Dyrektor OberAlp Polska), Jan Łuszczewski (Prezes Zarządu Głównego GOPR), Jacek Dębicki (Naczelnik GOPR)

Avatar photo
O Jacek Dębicki 4 artykuły
Naczelnik GOPR w latach 1998-2019