SENIORZY STRZELAJĄ

SENIORZY STRZELAJĄ

Mimo sporych kontrowersji co do organizacji i działania Klubów Seniora w naszym Stowarzyszeniu, zanotować należy że ich działanie przybiera coraz to bardziej dynamiczne i różnorodne formy. Towarzyszyliśmy w ostatnią niedzielę ciekawej inicjatywie Seniorów Grupy Karkonoskiej GOPR. Był to wyjazd na strzelnicę.

Położona na płaskowyżu, otoczona malowniczymi polami rzepaku, z widokiem na góry, przypomina westernowe forty i taką nosi nazwę: CENTRUM STRZELECKIE- FORT. Gospodarze przyjęli nas nad wyraz serdecznie, oddając do dyspozycji znakomicie przygotowany obiekt, instruktorów, arsenał karabinów, w tym jeden amerykański. Ciekawostką edukacyjną było strzelanie z karabinków sportowych dla biathlonistów. Strzelanie to prowadził wieloletni trener tej dyscypliny i nasz kolega ratownik Andrzej Koziński. Już samo celowanie uświadomiło nam jak trudną dyscypliną narciarską jest biathlon. Jak odpowiedzialna jest praca trenera.

Ciekawie zorganizowane zajęcia pozwoliły niektórym wrócić do czasów wojskowej młodości.

Sympatycznemu Leszkowi przypomniała się służba na granicy, w Wojskach Ochrony Pogranicza wtedy.

Wyniki strzelań były pozytywne. Na zakończenie były tradycyjne kiełbaski przy ognisku, piwo w większości bezalkoholowe !!!! i dyskusja. W dyskusji wróciliśmy do czasów nie tylko wojskowych, ale też szkolnych, gdzie na lekcjach Przysposobienia Obronnego przeżywaliśmy pierwsze strzeleckie uniesienia. Przedmiot ten, jak powszechnie wiadomo, został zlikwidowany. Tego typu decyzje są trudne do zrozumienia, szczególnie dla mnie – byłego belfra. Wykazują też, że w wielu przypadkach ministrami Oświaty zostają idioci.

Seniorski wypad wiele nas nauczył. Zrozumieliśmy też jak ważną rolę w dzisiejszych czasach mogą pełnić takie obiekty jak Centrum Strzeleckie – FORT z fachową i znakomicie przygotowaną kadrą. Wszystko o Centrum na stronie: https://strzelnicazgorzelec.pl/

Prezesowi Klubu Seniora naszej Grupy, Markowi Barzakowi,  serdeczne dzięki za pomysł i organizację.

Okazuje się, że „życie staruszka” może być nie tylko wesołe, ale też ciekawe.

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR