LIST DO KAPITUŁY CMENTARZA W DOLINIE ŁOMNICZKI

DOLINA ŁOMNICZKI - TABLICA DLA MACIEJA ABRAMOWICZA

By Timaska - Praca własna, CC0, Link

LIST DO KAPITUŁY CMENTARZA W DOLINIE ŁOMNICZKI

Rok temu, 15 czerwca 2018 r., zmarł Maciej Abramowicz – wieloletni Naczelnik Grupy Karkonoskiej GOPR. Postać wymagająca szczególnego upamiętnienia. Serdecznym życzeniem Jego Kolegów jest umieszczenie poświęconej Maciejowi tablicy na symbolicznym Cmentarzu w Dolinie Łomniczki, a związany z tą intencją i skierowany do Kapituły Cmentarza list, publikujemy w całości poniżej.

KAPITUŁA

Cmentarza Ofiar Gór w Kotle Łomniczki

Klub Seniora działający przy Grupie Karkonoskiej GOPR zwraca się z prośbą o wyrażenie zgody na umieszczenie tablicy pamiątkowej po naszym Koledze Macieju Abramowiczu.

MACIEJ ABRAMOWICZ © RATOWNICTWO GÓRSKIE

Maciej Abramowicz – Ratownik naszej Grupy przeszedł wszystkie szczeble kariery ratowniczej od „zwykłego”ratownika poprzez instruktora ratownictwa górskiego po zaszczytną funkcję Naczelnika Grupy. Funkcję tę pełnił w latach 1998 do 2010 roku. Już długość kadencji Macieja na tym stanowisku pokazuje, że był On szanowanym i kompetentnym Naczelnikiem. Pełniąc funkcję Naczelnika pozostawał skromnym, dobrym Człowiekiem, który – jeżeli ktoś zwrócił się do Niego o jakąkolwiek pomoc – nigdy nie powiedział „nie”, tylko zawsze szukał sposobu w jaki można pomóc potrzebującemu.

Jego Człowieczeństwo zostało docenione w trakcie Jego choroby, kiedy zmagając się z nieuleczalną chorobą otrzymał wsparcie od naprawdę wielu ludzi, którzy Go znali osobiście, którzy tylko o Nim słyszeli, a pomimo tego czynnie wspierali zbiórkę środków finansowych na zakup nierefundowanych przez NFZ leków.

Niestety, walkę tę Maciej przegrał. Na Jego pogrzebie były sztandary wszystkich Grup Regionalnych GOPR ze sztandarem Zarządu Głównego GOPR włącznie, jak również tłumy ludzi, którzy nie patrząc na odległość (pochowany został w Sopocie) przyjechali, aby oddać Mu hołd w tej ostatniej drodze.

Dlatego jako Koledzy Macieja, jako Ratownicy Grupy Karkonoskiej, jako Seniorzy tejże Grupy prosimy o wyrażenie zgody na utrwalenie pamięci o Macieju w postaci tablicy pamiątkowej na symbolicznym Cmentarzy w Dolinie Łomniczki.


DO PROŚBY O WYRAŻENIE ZGODY NA ZAMIESZCZENIE W DOLINIE ŁOMNICZKI
TABLICY POŚWIĘCONEJ MACIEJOWI ABRAMOWICZOWI
PRZYŁĄCZA SIĘ
REDAKCJA BLOGU I KWARTALNIKA
„RATOWNICTWO GÓRSKIE”

 
 
 
 
 
O Ryszard Jędrecki 52 artykuły
Ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR | Prezes Klubu Seniora Grupy Karkonoskiej GOPR

1 Komentarz

  1. Do prośby przyłącza się także Koło Przewodników i deklaruje chęć współfinansowania tablicy. Maciej Abramowicz był także przewodnikiem sudeckim.

Komentowanie jest wyłączone.