TO TYLKO ZWYKŁY KUBEK

AKCJA WSPIERAM GOPR

TO TYLKO ZWYKŁY KUBEK
Tło: Bild von StockSnap auf Pixabay

TO TYLKO ZWYKŁY KUBEK

Sięgamy po niego często; o bladym poranku, w chwilach wypoczynku po pracy. Czy wyobrażacie sobie wypicie zimą aromatycznego „grzańca” z innego naczynia niż kubek? Nigdy!  Kubek jest nieodzowny i jest z nami zawsze. Czasami staje się ulubiony i jedyny, nawet jeśli jest już wyszczerbiony i z urwanym uchem. Jak zniknie –  Świat nie jest ten sam, a brak kubka długo odczuwamy, zwłaszcza wtedy kiedy nasz prywatny Świat jest jeszcze „małoletni”.

Jak powstaje taki kubek?

W czwartek,  22 kwietnia  2021 r., razem z Romanem Dziedzicem – Prezesem Fundacji GOPR,  gościliśmy u jednego z największych producentów bolesławieckiej, znanej w Świecie, ceramiki. 

Manufaktura bolesławiecka, w ramach pomocy dla naszego Stowarzyszenia, wyprodukowała kubki – WSPIERAM GOPR

Przy okazji, dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Smoleńskiej-Szewczyk, właścicielki firmy, mogliśmy zobaczyć jak wygląda produkcja naszych kubków: od momentu formowania, przez ręczne malowanie, do ostatniego wypalania.

To trzeba koniecznie zobaczyć. Może zresztą każdy, ponieważ Manufaktura Bolesławiec nie tylko umożliwia zwiedzanie i organizuje warsztaty,  ale pozwala też na samodzielne wykonanie np. właśnie kubka. Na to niestety nie mieliśmy czasu. Wszystko robione jest ręcznie; profesjonalnie i solidnie, co zresztą widać w sklepie firmowym.

IMG_1253_RG

Zdjęcie 1 z 7

Kubki są do kupienia, a Zainteresowani posiadaniem tego szczególnego kubka proszeni są o kontakt mail z : Fundacja@gopr.pl  

Ilość kubków jest niestety limitowana.

Pani Małgorzacie serdecznie dziękujemy. Naszych Czytelników zachęcamy do zwiedzenia Manufaktury. Ale – uwaga! W Bolesławcu jest kilka zakładów ceramicznych. Nasza mieści się przy ul. Gdańskiej.

Można nie tylko zwiedzić, ale też napić się  kawy. Z bolesławieckiej ceramiki smakuje wyjątkowo.

 

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR