TRAGEDIA W ALPACH FRANCUSKICH

Von Tonkie - Eigenes Werk, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5533135

 

TRAGEDIA W ALPACH FRANCUSKICH

W rejonie stacji narciarskiej Tignes we francuskich Alpach, dziś w godzinach porannych zostało porwanych lawiną dziewięciu narciarzy, którzy przebywali poza stokiem narciarskim. Ratownicy podali do wiadomości, że odnaleźli cztery osoby zabite.

Jeden z narciarzy został z lawiny wydobyty, ale jest w stanie krytycznym. Poszukiwania pozostałych trwają, ale ich szanse na przeżycie maleją z każdą chwilą. Narciarze to najprawdopodobniej obywatele francuscy. W akcji ratunkowej bierze udział ponad 50 ratowników.


Au moins quatre morts dans une avalanche à Tignes por 20Minutes

Tignes to jeden z największych ośrodków narciarskich we Francji. Tzw. Espace Killy obejmuje ośrodki  narciarskie Tignes i Val d’Isère.

Wypadek wydarzył się na wysokości 2100 m, a lawina została najprawdopodobniej wywołana przez grupę narciarzy. Lawina ma szerokość 400 metrów. Podany przez ośrodek narciarski w Tignes stopień zagrożenia lawinowego wynosi 3-5. Tak jak w wielu krajach, również we Francji są ferie zimowe i ośrodki narciarskie są pełne urlopowiczów. Od początku sezonu w Alpach i Pirenejach wydarzyło się już 13 wypadków lawinowych w których 3 osoby straciły życie. Bilans poprzedniego sezonu to 45 wypadków i 21 ofiar śmiertelnych.

źródło informacji:

https://www.tagesschau.de/ausland/tignes-alpen-101~magnifier_pos-0.html

 

 

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 257 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR