VI WYJAZD SENIORÓW GOPR MAJ 2024

VI WYJAZD SENIORÓW  GOPR  MAJ 2024 

Wybrzeże Rewalskie na Pomorzu Zachodnim, w miejscowości PUSTKOWO, w Ośrodku  www.zempustkowo.pl

W dniach 11-25 maja 2024 r.  odbył się 6 turnus wypoczynkowo-rehabilitacyjny dla ratowników GOPR zrzeszonych w Klubach Seniorów w regionalnych Grupach. Grupa ratowników i osób towarzyszących liczyła na tym wyjeżdzie 83 osoby. Ten turnus zaszczycili obecnością ratownicy z Grup: Bieszczadzkiej, Podhalańskiej, Krynickiej, Beskidzkiej, Sudeckiej i Karkonoskiej.

PUSTKOWO przyjęło NAS chłodną, słoneczną pogodą, a morze niską temperaturą wody i lekkim północno –  wschodnim wiatrem.

Zarządzający Ośrodkiem wraz z obsługą przywitali uczestników bardzo serdecznie. Po przydzieleniu pokoi i zabiegów rehabilitacyjnych (po 3 dla każdego  dziennie) ruszaliśmy rano do sektora zabiegowego, aby zregenerować i uruchomić nasze ciało. Tak było przez 10 dni.

Trójka rehabilitantów pod dowództwem Pani Agnieszki stanęła na wysokości zadania, co było widać i słychać na pożegnalnym ognisku.

Zabiegi – sprawa ważna, ale należy się jeszcze odpoczynek i inne atrakcje, co przez cały pobyt realizowaliśmy.

Miłośnicy rowerów pedałowali po ścieżkach rowerowych od Pobierowa do Pogorzelicy. Spacerowicze ubijali stopami piasek brzegiem morza.

Grupa pod kierownictwem Mariana  ćwiczyła lasoterapię poruszając się brzegiem klifu w lesie sosnowym.

Zażywaliśmy kąpieli w basenie na terenie Ośrodka, gdzie temperatura wody ustawiona na termometrze była zawsze na 20 stopni  Celsjusza. Odważni  pluskali się w Bałtyku.

Będąc na tym terenie koniecznie należy odwiedzić Kamień Pomorski, Katedrę i wysłuchać Koncertu organowego wraz z wokalem wykonanym przez żonę organisty i TAK TEŻ BYŁO.

Każdy z uczestników bywał wieczorami na plaży w barze namiotowym i oczekiwał na zachód słońca.

W czasie naszego pobytu w muzeum w Niechorzu miało miejsce odsłonięcie muralu Jerzego Porębskiego, barda związanego z muzyką morską. Autora „Polskiej Szanty Stulecia”,utworu „Gdzie ta keja”.  Tam również była grupa z GOPR-u. 

Przemieszczaliśmy się również kolejką wąskotorową pod opieką kol. Wiesława,

a wieczorami w specjalnym namiocie odbywały się prelekcje prowadzone przez Kol. Kol. Wiesława, Ryszarda i Jana.

Kol. Andrzej Dziedzina Wiwer z Grupy Podhalańskiej obserwował morze, nas i otoczenie, przenosząc całą obserwację na papier i deklamował wiersze wieczorami.

 

A w ciągu dnia od rana do wieczora vis a vis naszego ośrodka czynny był „bosmanat” POD MODRZEWIEM serwujący  regionalny chłodny, chmielowy napój, przy którym toczyły się długie pogaduchy. ULUBIONYM miejscem nas wszystkich była STOŁÓWKA,  o której długo będziemy pamiętać.

Przez 15 dni pobytu tylko 1 dzień był deszczowy, dał wyczekiwaną ulgę.

Dziękuję WAM drodzy Uczestnicy za obecność , wspaniały humor, uśmiech, śpiewy ,tańce itp., itd.  …

Zarządowi Fundacji GOPR, Radzie Fundacji GOPR za przyznanie dofinansowania dla Seniorów, Paniom Annie i Magdalenie z Biura Fundacji za pracę włożoną w nasz wyjazd – serdecznie dziękujemy.

Zarządowi Ośrodka ZEM-TOURIST pod przewodnictwem Pani Prezes, Recepcji i Pracownikom dziękujemy za włożoną pracę w czasie naszego pobytu, i dołożenie wszelkich starań aby nasz pobyt przebiegał bez zakłóceń.

  – TAK BYŁO – DZIĘKUJEMY.

 

Jacek Malinowski – GOPR Sudety

(kaowiec i koordynator wyjazdu)

Avatar photo
O Jacek Malinowski 10 artykułów
W GOPR od 1976 r. - Ratownik Grupy Sudeckiej