WIELKIE BRAWA DLA FIRMY CENEO !

© CENEO.PL | RATOWNICTWO GÓRSKIE
WIELKIE BRAWA DLA FIRMY CENEO !
© CENEO.PL | RATOWNICTWO GÓRSKIE

WIELKIE BRAWA DLA FIRMY CENEO !

WIELKIE BRAWA DLA FIRMY CENEO !

27 stycznia b.r. Grupa Karkonoska GOPR zamieściła na swej stronie na Facebooku wiadomość o wyjątkowo perfidnej kradzieży: z samochodu ratownika Grupy, Romana Gąsiora, ludzkopodobna kreatura skradła plecak zawierający radiostację oraz komplet sprzętu, niezbędnego podczas wykonywania pracy ratownika w warunkach zimowych.

Z wielką więc przyjemnością dowiedzieliśmy się o pięknej akcji firmy CENEO, która dziś, w siedzibie Grupy Karkonoskiej GOPR w Jeleniej Górze, przekazała na rzecz Grupy kompletny zestaw ratowniczy:

od plecaka i radiostacji po karabinki, bloczki, zestaw lawinowy i kompas, w sumie kilkadziesiąt specjalistycznych produktów o wartości kilkunastu tysięcy złotych.

List oraz fotografie z tego wydarzenia, przekazane przez PR Managera Firmy CENEO, Panią Martę Pietranik-Pacuła publikujemy w całości poniżej:

 

 


Nowy sprzęt dla GOPR

od Ogólnopolskiego Zakupowego Pogotowia Ratowniczego Ceneo.pl 🙂

Miesiąc temu jeden z ratowników Karkonoskiego Oddziału GOPR – Roman Gąsior – został okradziony. Profesjonalny ratowniczy sprzęt na pewno nie przydał się złodziejowi, ale GOPRowi jego brak znacznie utrudniał pracę, zwłaszcza teraz, w pełni zimowego sezonu.

Sprzęt skradziono z prywatnego samochodu ratownika, który pełnił dyżur w tzw. oczekiwaniu nocnym. W plecaku były m.in. profesjonalna radiostacja, dzięki której zespół komunikuje się ze sobą w górach, ABC lawinowe, raki oraz uprząż wspinaczkowa – komplet sprzętu do pracy ratowniczej w trudnych zimowych warunkach.

– Złodziejowi się nie przyda, a dla nas ten sprzęt był na wagę złota – apelował wówczas Sławomir Czubak, naczelnik karkonoskiego oddziału GOPR. – Pomaga nam codziennie w akcjach ratujących życie. Jeden z najbardziej doświadczonych ratowników z naszego zespołu musi teraz zostać wyposażony w sprzęt zapasowy.
Niestety apel pozostał bez odzewu, a sprawcy nie udało się ująć. – Jestem przekonany, że nie udało mu się go sprzedać – to nie są rzeczy, które mogą się przydać zwykłemu „turyście” – dodaje Naczelnik GOPR.

W takiej sytuacji serwis zakupowy Ceneo.pl postanowił kupić i przekazać na rzecz GOPR Karkonosze kompletny zestaw ratowniczy: od plecaka i radiostacji po karabinki, bloczki, zestaw lawinowy i kompas, w sumie kilkadziesiąt specjalistycznych produktów o wartości kilkunastu tysięcy złotych.
– Można zastanawiać się co wiąże Ceneo i GOPR? My też jesteśmy pogotowiem…zakupowym. Można u nas znaleźć praktycznie wszystko – również specjalistyczne produkty dla profesjonalistów.

Zareagowaliśmy natychmiast – już w jeden dzień po kradzieży skontaktowaliśmy się z GOPRem, poprosiliśmy o listę, porównaliśmy oferty i złożyliśmy zamówienie. Chwilę trwało samo skompletowanie, bo niektóre z produktów musiały być specjalnie sprowadzane – opowiada Jakub Walczak, kierownik Działu Marketingu Ceneo.pl. – Dziś przekazujemy komplet. Niech służy jak najlepiej…i oczywiście jak najrzadziej.

Sprzęt przyda się na pewno. Tylko w tym roku Grupa Karkonoska GOPR interweniowała 91 razy – to średnio 2 wyjazdy dziennie.

Działania ratownicze prowadzone były na terenie Sudetów Zachodnich często w trudnych warunkach górskich. Obejmowały nie tylko wypadki na stokach, ale także akcje ratownicze w wysokich górach, w które wciąż wybierają się nieprzygotowani na surowe zimowe warunki turyści, bez odpowiednich ubrań, butów i… wyobraźni.

Więcej informacji udzielają:
• Marta Pietranik, Ceneo.pl – tel. 603 643630, marta.pacula@ceneo.pl
• Sławomir Czubak, Naczelnik GOPR Oddział Karkonosze, tel. 605672583, naczelnikkg@gopr.pl

Ceneo.pl to najpopularniejsza w Polsce porównywarka cen odwiedzana co miesiąc przez średnio 7 mln internautów.

Działa już od 10 lat, skupia dane nt. 18 mln ofert z ponad 6 tys. sklepów. Jest też największą bazą opinii o sklepach i produktach. Użytkownicy mogą korzystać z narzędzi podnoszących bezpieczeństwo i komfort zakupów jak Program Ochrony Kupujących czy Zaufane Opinie. W ramach funkcji Kup na Ceneo serwis jako pierwsza polska porównywarka pozwala na dokonanie zakupów w kilku sklepach jednocześnie tylko jednym kliknięciem. Z usług serwisu można korzystać także dzięki bezpłatnym aplikacjom mobilnym dostępnym na każdy z trzech systemów operacyjnych (iOS, Android oraz Windows Phone). 


Za ten piękny, szlachetny gest składamy Firmie CENEO serdeczne podziękowania !

Redakcja kwartalnika i blogu

 

 

 

 

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"