WIGILIA RATOWNIKÓW GRUPY KARKONOSKIEJ GOPR

© MARIAN SAJNOG | RATOWNICTWO GÓRSKIE

WIGILIA RATOWNIKÓW GRUPY KARKONOSKIEJ GOPR

Jak co roku, na opłatkowym spotkaniu w Stacji Centralnej, ratownicy Grupy Karkonoskiej życzyli sobie przede wszystkim zdrowia i spokojnego przyszłego roku.

Bo ten odchodzący był dla ratowników karkonoskich bardzo pracowity; prawie 600 wypadków – w tym aż siedem śmiertelnych. Nic dziwnego więc, że przez składane sobie coroczne życzenia przebijała troska o spokój i bezpieczeństwo nie tylko ratowników, ale też w coraz to większej liczbie przybywających w Karkonosze turystów.

Skromną uroczystość opłatkową uświetnił zespół Sybiraczki i Kresowianie z sobieszowskiego Domu Kultury MUFLON.  W przebojowo wyśpiewanych kolędach na pewno dominował  „Oj maluśki, maluśki” wspaniale wykonany przez Krystynę Jawor, żonę naszego kolegi Andrzeja.

Była też ociupina alkoholu w postaci wina ofiarowanego  przez kolegę Jacka. Wypicie wina i wzniesienie toastu stanęło pod znakiem zapytania, bo okazało się, że w Stacji Centralnej nie ma korkociągu. O tempora, o mores! Szkolenie z zakresu improwizacji w tym przypadku zaowocowało, bo przy pomocy śruby budowlanej i dwóch widelców – doskonałe hiszpańskie wino zostało otwarte i stosowne toasty wzniesione;

za zdrowie ratowników i ich rodzin, za wszelką pomyślność i spełnienia wszelkich marzeń – do których to życzeń dołącza Redakcja naszego blogu i kwartalnika.

Avatar photo
O Marian Sajnog 291 artykułów
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR