WIGILIE W SUDETACH

WIGILIE W SUDETACH
© MARIAN SAJNOG | RATOWNICTWO GÓRSKIE

WIGILIE W SUDETACH

WIGILIE W SUDETACH

Druga połowa grudnia to szczególny okres w życiu nie tylko naszego Stowarzyszenia. To okres pojednania i życzeń świątecznych i noworocznych znanych pod hasłem Wigilie. W tym roku było obficie, bo miałem okazję uczestniczyć w dwóch: w Henrykowie, i w mojej Grupie rodzinnej, w Jeleniej Górze. To już trzecia Wigilia Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej w dostojnych murach Opactwa Cystersów. Opactwo, ufundowane przez Henryka Brodatego, wspaniale rozbudowane przez Zakon Cystersów, w latach 90 ubiegłego wieku omal nie popadło w ruinę. Zespół klasztorny został uratowany dzięki kardynałowi Gulbinowiczowi. Z mozołem odrestaurowany zabytek wymaga jeszcze wiele, wiele pracy.

W zabytkowej scenerii ratownicy Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej składali sobie świąteczne życzenia. Dla nas, zaproszonej Delegacji Grupy Karkonoskiej było to nowe przeżycie.

Za zaproszenie serdecznie dziękujemy!

W sobotę, 20 grudnia, uczestniczyłem w łamaniu opłatka w Centralnej Stacji Grupy Karkonoskiej GOPR w Jeleniej Górze. Było rodzinnie, radośnie, przyjaźnie. O strawę duchową zadbał kapelan naszej Grupy ks. Michał, a o wigilijne dania – żony ratowników. Szczególne zasługi w podniesieniu atmosfery ma Jacek Rybak. Szkoda, że w takich relacjach spotkamy się dopiero za rok.

Miejmy nadzieję, że wszystkie wypowiedziane życzenia w te dwa niesamowite wieczory zostaną spełnione.

Avatar photo
O Marian Sajnog 291 artykułów
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR