WOJCIECH NIETYKSZA SP5FM – SILENT KEY

© RATOWNICTWO GÓRSKIE-ARCHIWUM

WOJCIECH NIETYKSZA SP5FM – SILENT KEY

WOJCIECH NIETYKSZA NIE ŻYJE

Jak poinformowała mnie dziś wnuczka Wojciecha Nietykszy – Pani Julia Kaczorowska, Jej Dziadek, a mój pierwszy i niezapomniany Szef,  zmarł wczoraj, 6 listopada 2020 r.

Wojciech Nietyksza był konstruktorem i producentem radiotelefonów „Klimek” i „Wawa”. Radiotelefonów, które przez wiele lat służyły ratownikom GOPR oraz polskim himalaistom.

Zainteresowani tematem łączności w historii polskiego ratownictwa górskiego znajdą na tym blogu wiele wpisów poświęconych zarówno radiotelefonom, jak i ich Konstruktorowi:    https://ratownictwogorskie.eu/category/ratownictwo-gorskie/historia-lacznosci/

Z bardzo sympatycznym odbiorem Publiczności spotkał się również opublikowany na YouTube dokumentalny film „Legenda Klimka” w reżyserii Julii Kaczorowskiej:

W głębi serca, przez wiele lat miałam nadzieję, że w ramach licznych jubileuszy, rocznic i świąt – GOPR i TOPR przypomną sobie również o Wojciechu Nietykszy. O Człowieku, który w pracy polskich ratowników górskich dokonał epokowego przełomu. Czy ludzka pamięć jest doprawdy aż tak zawodna?

24 listopada b.r. Wojciech Nietyksza skończyłby 88 lat.

Cześć Jego Pamięci!

W imieniu własnym oraz Kolegów współredagujących blog Ratownictwo Górskie – składam Bliskim Wojciecha Nietykszy wyrazy głębokiego współczucia.


“Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”

Wisława Szymborska

Pożegnanie Wojciecha Nietykszy

Wszystkich, Którzy pragnęliby towarzyszyć Wojciechowi Nietykszy w Jego ostatniej drodze informujemy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 listopada b.r. (piątek) o godzinie 14:30, na Cmentarzu Stare Powązki ( 01-797 Warszawa, ul. Powązkowska 14). Grób 12, kwatera 7, rząd 1.

WOJCIECH NIETYKSZA SP5FM - SILENT KEY
foto-źródło: http://mapa.um.warszawa.pl

Zaktualizowano:  9. listopada 2020

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 244 artykuły
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR

5 Komentarzy

 1. Kolego Wojtku, Mistrzu, jako, że przez “Legendę KLIMKA” należysz do Ludzi Gór, tak pożegnam Cię słowami “Juhasa Pana Boga” czyli ks. prof. Józefa Tischnera : Byli chłopcy byli – Ale się minyli – I my się minymy – Po malućkiej chwili – Kie pódymy z tela – To nas bedzie skoda – Po górach, dolinach – Płakać bedzie woda.
  Boguś, SP9MKM/OK8PKM

 2. Wyrazy współczucia dla Rodziny Mistrza. Wiedział co kocha i starał się być w tym najlepszy. Będziemy pamiętać.

 3. Mistrz wybrał najtrudniejszą drogę w życiu: wierności zasadom, fachowości, solidności , wiarygodności i …..WYTRWAŁ.
  Zaniósł Panu wszystko co najlepsze.

 4. Wspanialy czlowiek wyrazy wspolczucia w moim imieniu SQ8RFU i kolegow z klubu SP8KBN mamy jego dziela w Klubie dzieki kolekcji naszego Prezesa Darka SP8RHT

 5. Wyrazy szczerego wspolczucia dla Rodziny i Przyjaciol Wojciecha. Spoczywaj w pokoju🌹
  Wzruszajacy , piekny i wazny film o Jego osiagnieciach.

Komentowanie jest wyłączone.