WOJCIECH NIETYKSZA SP5FM – SILENT KEY

© RATOWNICTWO GÓRSKIE-ARCHIWUM

WOJCIECH NIETYKSZA SP5FM – SILENT KEY

WOJCIECH NIETYKSZA NIE ŻYJE

Jak poinformowała mnie dziś wnuczka Wojciecha Nietykszy – Pani Julia Kaczorowska, Jej Dziadek, a mój pierwszy i niezapomniany Szef,  zmarł wczoraj, 6 listopada 2020 r.

Wojciech Nietyksza był konstruktorem i producentem radiotelefonów „Klimek” i „Wawa”. Radiotelefonów, które przez wiele lat służyły ratownikom GOPR oraz polskim himalaistom.

Zainteresowani tematem łączności w historii polskiego ratownictwa górskiego znajdą na tym blogu wiele wpisów poświęconych zarówno radiotelefonom, jak i ich Konstruktorowi:    https://ratownictwogorskie.eu/category/ratownictwo-gorskie/historia-lacznosci/

Z bardzo sympatycznym odbiorem Publiczności spotkał się również opublikowany na YouTube dokumentalny film „Legenda Klimka” w reżyserii Julii Kaczorowskiej:

W głębi serca, przez wiele lat miałam nadzieję, że w ramach licznych jubileuszy, rocznic i świąt – GOPR i TOPR przypomną sobie również o Wojciechu Nietykszy. O Człowieku, który w pracy polskich ratowników górskich dokonał epokowego przełomu. Czy ludzka pamięć jest doprawdy aż tak zawodna?

24 listopada b.r. Wojciech Nietyksza skończyłby 88 lat.

Cześć Jego Pamięci!

W imieniu własnym oraz Kolegów współredagujących blog Ratownictwo Górskie – składam Bliskim Wojciecha Nietykszy wyrazy głębokiego współczucia.


„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”

Wisława Szymborska

Pożegnanie Wojciecha Nietykszy

Wszystkich, Którzy pragnęliby towarzyszyć Wojciechowi Nietykszy w Jego ostatniej drodze informujemy, że uroczystości pogrzebowe odbędą się 20 listopada b.r. (piątek) o godzinie 14:30, na Cmentarzu Stare Powązki ( 01-797 Warszawa, ul. Powązkowska 14). Grób 12, kwatera 7, rząd 1.

WOJCIECH NIETYKSZA SP5FM - SILENT KEY
foto-źródło: http://mapa.um.warszawa.pl

Zaktualizowano:  9. listopada 2020

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 257 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR