WSPÓLNA WIGILIA GRUP SUDECKIEJ I KARKONOSKIEJ

WSPÓLNA WIGILIA GRUP SUDECKIEJ I KARKONOSKIEJ

WSPÓLNA WIGILIA GRUP SUDECKIEJ I KARKONOSKIEJ

Od wielu lat, tradycją Grupy Sudeckiej GOPR jest zorganizowanie wieczerzy wigilijnej w wyjątkowym miejscu jakim jest Opactwo Cysterskie i zespół klasztorny księgi henrykowskiej.
W najbardziej rodzinne Święta spotkaliśmy się wspólnie z rodzinami i ratownikami Grup Sudeckiej i Karkonoskiej 16 grudnia w Henrykowie.

W tak wyjątkowym miejscu jakim jest zespół klasztorny, i w podniosłej świątecznej atmosferze w przepięknych wnętrzach refektarza, po odmówieniu wspólnie modlitwy prowadzonej przez obecnych księży i dzieląc się opłatkiem, złożyliśmy sobie serdeczne życzenia.

Po kolacji wigilijnej udaliśmy się do sali purpurowej gdzie ksiądz Artur Szela opowiadał nam o historii klasztoru i Księgi Henrykowskiej, której kopia złożona jest w gablocie w sali dębowej. Pokazał nam również kolekcję instrumentów muzycznych, takich jak cytry i pianole.

 

Wspólnym rozmowom nie było końca.

 

W tym roku ugościli nas:
Ks. mjr dr Krzysztof Deja – dyrektor Liceum Katolickiego w Henrykowie
Ks. dr Artur Szela – kapelan Grupy Sudeckiej GOPR

Wielkie podziękowania dla pań z kuchni szkolnej za przygotowanie wieczerzy, oraz Koledze Tomkowi Lipińskiemu – Kierownikowi Sekcji Kłodzkiej za zorganizowanie spotkania.

Nieobecnym w tym roku Koleżankom i Kolegom życzymy Zdrowych, Spokojnych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy w roku następnym!

 

Zdjęcia i tekst: Jacek Malinowski – Grupa Sudecka GOPR

Avatar photo
O Jacek Malinowski 9 artykułów
W GOPR od 1976 r. - Ratownik Grupy Sudeckiej