XII ZJAZD DELEGATÓW GOPR

XII ZJAZD DELEGATÓW GOPR

Była to najdłuższa kadencja Zarządu Głównego naszego Stowarzyszenia, trwała o rok dłużej, czyli nie statutowe cztery lata a pięć. Nie było łatwo. Zmieniali się członkowie Zarządu, zatwierdzanie nowego Statutu, pandemia i inne międzyludzkie problemy charakterystyczne dla tego typu organizacji społecznych.

Mimo tych przeciwności, zarówno prezesowi Pawłowi Koniecznemu, jak i członkom ostatniego Zarządu Głównego, udało się zakończyć kadencję sporymi sukcesami. Uzyskanie nowych etatów, nowe karetki, uzyskanie sporych dotacji finansowych na działalność GOPR-u, czy też nawiązanie współpracy ze światową marką samochodową – Land Roverem.

Kolejny, czyli XII Zjazd Delegatów odbył się w znakomitym, bo dla wszystkich wygodnym dojazdowo miejscu. Była nim słynna Arena Gliwicka.

Pragmatyzm Zjazdu, dla nas starych był znakiem nowych czasów. W historii naszego Stowarzyszenia zapisze się jako Zjazd przełomu, czyli dominacji młodych, co to” zapewne nie dadzą rady i zepsują wszystko co dotychczas zostało zrobione”.

Efektem dobrze zorganizowanego spotkania był wybór nowych Władz, i tak: Prezesem został Łukasz Felcenloben ratownik Grupy Sudeckiej. Pozostali to: Marcin Szczurek – Beskidy, Rafał Jakubowicz – Bieszczady, Tomasz Motyl – Jura, Daniel Chojnacki – Karkonosze, Marcin Deja – Krynica, Mariusz Zaród – Podhale.

Nastąpiła też zmiana w Komisji Rewizyjnej,  jej przewodniczącym został Tomasz Winecki z Grupy Jurajskiej. Walne zebranie delegatów nadało też dziewięciu kolegom tytuł honorowego członka GOPR.

 

Ustępującemu Zarządowi, a szczególnie jego prezesowi Pawłowi Koniecznemu, w imieniu naszej Redakcji składamy podziękowania. Za przyjazne traktowanie i dostępność informacyjną.

Nowemu, życzymy wytrwałości w kontynuowaniu trwającej 70 lat pracy na rzecz ratownictwa górskiego. Łukasz Felcenloben wraz z kolegami przejmują Stowarzyszenie w jego największym rozkwicie w historii ratownictwa górskiego w Polsce. Organizację, notowaną bardzo wysoko w przestrzeni publicznej. Nie znaczy to wcale, że będzie łatwo.

 

 

 

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR