XX ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM

© RATOWNICTWO GÓRSKIE-ARCHIWUM

XX ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM

XX ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM

Dwa jubileusze; dwudzieste zawody w ratownictwie górskim i dwudziestolecie Naczelnika Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR – Zdzisława Wiatra. Tyle to już lat trwają zmagania ratowników górskich i ratowników z innych służb ratunkowych; Straży Pożarnej, Ratowników Górniczych i innych zainteresowanych tego typu ratownictwem.

Bogaty program, malowniczość Gór Stołowych i staropolska gościnność Gospodarzy.

Nie zawiedli Sponsorzy, szczególnie hojna „TATRA z charakterem”, częstowała wspaniałym w smaku niepasteryzowanym. Organizacja, humor prowadzących Zawody Naczelników; Naczelnika Naczelników – Jacka Dębickiego i Naczelnika Grupy – Zdzisława Wiatra, nadawał imprezie rodzinny charakter, w który z powodzeniem weszli liczni przedstawiciele Sponsorów obdarowując zawodników wartościowymi nagrodami.

Były też występy artystyczne. Te nie bardzo się udały bo: „zagrzmiało i polało”. Nie wszyscy oczywiście byli zadowoleni, ale wylewne żale pomijamy. Wygrali Gospodarze – w kategorii ratowników górskich, w pozostałych – Strażacy z Gdańska. W ekipie Grupy Karkonoskiej startował, nie po raz pierwszy zresztą, Sławek Czubak, nowy Naczelnik Grupy.

Wyniki szczegółowe Zawodów podamy oddzielnie, a ja opiszę też upojną noc jaką spędziłem z…Lalusiem.

Do zobaczenia za rok w Karłowie!

Avatar photo
O Marian Sajnog 291 artykułów
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR