XXVII PRZEGLĄD FILMÓW ALPINISTYCZNYCH

© MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI | RATOWNICTWO GÓRSKIE

XXVII PRZEGLĄD FILMÓW ALPINISTYCZNYCH IM.WANDY RUTKIEWICZ

XXVII PRZEGLĄD FILMÓW ALPINISTYCZNYCH

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie ma zaszczyt ogłosić, że XXVII Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz odbędzie się w dniach 08-10.05.2020r.

PFA im. Wandy Rutkiewicz jest najstarszym festiwalem filmów górskich w naszym kraju – organizowanym od 1993 roku. Nasze wydarzenie cieszy się ogromnym uznaniem środowiska alpinistycznego i ma szerokie grono sympatyków. To co odróżnia nasz festiwal od innych, to otwartość Muzeum na wszelkie Państwa inicjatywy przez cały rok, nie tylko w dniach festiwalowych.

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie jest wyjątkowym miejscem, gdzie pamięć o bohaterach polskiego sportu i himalaizmu nigdy nie przeminie. Rokrocznie odwiedza nas ponad 35 000 osób, poznając najwybitniejsze postacie sportu i świata gór.  Wstęp na wszystkie spotkania organizowane w ramach festiwalu jest bezpłatny, a poza programem głównym przewidziana jest również część edukacyjna z udziałem młodzieży szkolnej.  W czasie trwania imprezy foyer oraz tereny zielone Centrum Olimpijskiego – gdzie znajduje się siedziba Muzeum – zmieniają się w przestrzeń ekspozycyjną, którą co roku staramy się powiększać i uatrakcyjniać. Od zeszłego roku w ramach PFA jest organizowany również konkurs małych form filmowych.

NABÓR DO KONKURSU MAŁYCH FORM FILMOWYCH

XXVII PRZEGLĄD FILMÓW ALPINISTYCZNYCH IM.WANDY RUTKIEWICZ

Ruszyły zgłoszenia do konkursu!

Organizator wydarzenia, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie ma przyjemność ogłosić termin kolejnej edycji Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz: 8 – 10 maja 2020 roku

Ubiegłoroczna edycja Przeglądu cieszyła się niebywałym zainteresowaniem, wypełniając po brzegi salę konferencyjną oraz kinową Centrum Olimpijskiego, jak również salę Akademii Sztuk Pięknych.
W ramach zeszłorocznej edycji zrealizowanych zostało 11 spotkań z reżyserami i autorami książek, 2 wystawy fotograficzne, zaprezentowano 7 filmów przeglądu głównego oraz 15 małych form filmowych, a odwiedziło nas ok. 500 widzów – miłośników sztuki i gór.

Do konkursu zgłoszonych zostało 30 obrazów filmowych, a podczas pokazu konkursowego zaprezentowanych zostało 15 z nich – pamiątkowe statuetki i nagrody wręczono autorom trzech wyróżnionych filmów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ FILMOWYCH DO TEGOROCZNEGO KONKURSU

Konkurs posiada formułę otwartą, skierowany jest zarówno do profesjonalistów jak i debiutantów – studentów szkól filmowych, uczelni artystycznych oraz alpinistów i miłośników gór.

Wszystkich twórców zachęcamy do nadsyłania swoich filmów o szeroko rozumianej tematyce górskiej. Jesteśmy otwarci na propozycje – mile widziane różne formy filmowe: dokumentalne, animowane, fabularne długo i krótkometrażowe, eksperymentalne i inne.

Zgłoszenia należy przesyłać w formie elektronicznej na adres: edukacja@muzeumsportu.waw.pl
wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym (skan lub zdjęcie) do końca lutego 2020 r.

Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.

XXVII Przegląd Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz


Mamy przyjemność zaanonsować, że XXVII PRZEGLĄD FILMÓW ALPINISTYCZNYCH IM.WANDY RUTKIEWICZ został przez nas objęty patronatem medialnym.

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"