Z WIZYTĄ U MARSZAŁKA DOLNEGO ŚLĄSKA

Z WIZYTĄ U MARSZAŁKA DOLNEGO ŚLĄSKA
© MARIAN SAJNOG | RATOWNICTWO GÓRSKIE

Z WIZYTĄ U MARSZAŁKA DOLNEGO ŚLĄSKA

Z WIZYTĄ U MARSZAŁKA DOLNEGO ŚLĄSKA

Sudety to 300 km gór, dwa rezerwaty, uzdrowiska, ośrodki narciarskie, miliony turystów i potężny przemysł turystyczny. Dzięki dynamicznemu rozwojowi sieci dróg publicznych skrócił się czas dojazdu do Regionu z takich miast jak Łódź, Warszawa czy nawet Mazury.

Nic dziwnego, że ta część  jest „oczkiem w głowie” Marszałka Dolnego Śląska, Cezarego Przybylskiego. Nie tylko urzędowo ale też prywatnie, bo Marszałek w rzadko wolnych chwilach po górach  wędruje.

Spotkanie, które miało miejsce 3 lutego w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu z Szefami Grup: Karkonoskiej i Sudeckiej,  wykazało jak wielką wagę do bezpieczeństwa w górach przywiązują Władze Regionu. Za tym idą liczby, jak się okazuje pokaźne.

W latach 2011- 2019 z budżetu Województwa obu Grupom przyznano 5 638 000 zł.  Sumę tę wykorzystano na zakup samochodów, pojazdy czterokołowe, budowę stacji w Karpaczu i rozbudowę Stacji w Wałbrzychu.

Pieniądze poszły też na szkolenia. Nowy Rok to nowe wyzwania i projekty, którym musi też sprostać Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Przedstawione Panu Marszałkowi przez Prezesów i Naczelników Grup problemy zaowocowały  pomocą Urzędu w tegorocznych działaniach ratowników górskich w postaci pomocy finansowej. Są to środki przeznaczone na dokończenie budowy Stacji w Karpaczu oraz remont Stacji Centralnej w Wałbrzychu.

Kwoty, które na ten cel trzeba przeznaczyć, są niemałe.

Szczegóły dalszej współpracy omówiono w gabinecie Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa,  Pani   Agnieszki Sokołowskiej. 

Z WIZYTĄ U MARSZAŁKA DOLNEGO ŚLĄSKA
© MARIAN SAJNOG | RATOWNICTWO GÓRSKIE

O tym z jaką estymą Pani Dyrektor przyjęła ratowników, świadczyła nie tylko atmosfera rozmowy, ale przede wszystkim – przynajmniej dla piszącego o tym wydarzeniu – KAWA.

Avatar photo
O Marian Sajnog 289 artykułów
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR