AKCJA RATUNKOWA POD ŁABSKIM SZCZYTEM

AKCJA RATUNKOWA POD ŁABSKIM SZCZYTEM
źródło: https://www.facebook.com/105168240941459/photos/

AKCJA RATUNKOWA POD ŁABSKIM SZCZYTEM

Ubiegłej nocy w jednym z najstarszych i najładniej położonych schronisk – Pod Łabskim Szczytem – zapaliła się kotłownia. Do ratowania bezcennego schroniska ruszyły służby ratunkowe, w pierwszym rzędzie szklarskoporębiańska Straż Pożarna. Okazało się, że ze względu na warunki, dojazd dla ciężkich samochodów strażackich jest niemożliwy. O godz. 1-ej poproszono ratowników Grupy Karkonoskiej GOPR o pomoc w transporcie strażaków i sprzętu. Przy pomocy skuterów i quadów strażacy dotarli do schroniska. Pożar został ugaszony. Na szczęście straty są niewielkie, a wspaniałe schronisko zostało uratowane.

WSPÓLNA AKCJA RATUNKOWA  

odbyła się nie tylko dzięki wspólnemu działaniu Straży i GOPR-u,  ale również dzięki Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu i Ski Arenie, która dla potrzeb strażaków uruchomiła system naśnieżania.

Oczywiście, pomoc naszych ratowników była tu kluczowa. Zmagania z pożarem zakończono o godz. 5-ej.

„ Dziękujemy za pomoc GOPR Karkonosze, bez Waszej pomocy nie udałoby się tak szybko przeprowadzić akcji gaśniczej” – napisali strażacy z OSP Szklarska Poręba.

Słuchając opowieści Kolegów biorących udział w akcji ratunkowej uświadomiłem sobie jak niesamowitą metamorfozę przeszło ratownictwo w Karkonoszach: komunikacja między służbami,  usprzętowienie, wyszkolenie i szybkość działania. Pozazdrościć i tak trzymać.

Gratulacje, Panowie!

Avatar photo
O Marian Sajnog 292 artykuły
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR