DZIEŃ RATOWNIKA 2019 GRUPY KARKONOSKIEJ GOPR

© BRAŇO POTOČEK - KLUB SENIOROV HS ČERGOV | RATOWNICTWO GÓRSKIE

DZIEŃ RATOWNIKA 2019 GRUPY KARKONOSKIEJ GOPR

Dzieň Ratovnika GOPR

Szklárska Poreba

5.X.2019

V sobotu ráno o 04.00 hod. sme vycestovali autom  za našími kamarátmi z GOPR na ich slávnosť do Szklárskej Poreby v oblasti Krkonoš. Pozval nás  Ryšiek Jedrecki, s ktorým sme a zoznámili na podobnej akcii GOPR v Krynici. Zoznámil Nás môj dlhoročný priateľ z GOPR z Gorlic Ryszard Nowák. 650 kilometrov v dáždi nebolo moc prijemných a na Goprovku v Szklárskej Porebe sme dorazili  o 14.00 hodine. Cestovali sme traja z Klubu seniorov Slovenska. Marian Oberhauser z Nízkych Tatier, Tono Adamčik a Braňo Potoček  z KS Čergov.

Privítali nás  ratovnici, ktorí mali práve službu veľmi milo a s radosťou. Pretože vonku pršalo a cesta lanovkou do Hali Szrenickej nebola možná, museli sme počkať na auto ktoré nás odviezlo  na miesto  slávnostnej akcie, ale strávili sme čas čakania v prijemnej atmsfere s tamojšími priateľmi ratovnikmi.

O 16.00 sa v Hali Szrenickej začala slávnosť svätou omšou a po nej o 17.00 slávnostné zasadnutie z priležitosti Dnia ratovnika GOPR.  Príhovory účastníkov, odovzdavanie vyznamenaní, vyradenie nových členov aj podakovania prebiehali v slávnostnej atmosfere adekvátnej doležitosti tohto zasadania.

Na záver som mal možnosť podakovať sa oficialne za pozvanie, pozdraviť túto slávnosť a odovzdať prezenty  za náš Klub seniorov Ryšiekovi Jedreckému aj  Marianovi Sajnogovi.

Po dobrej večeri  prepukla dobrá zábava aj s muzikou. Mali sme možnosť stráviť pár hodín s novými priateľmi  ktorých sme poznali na tomto stretnuti.

Naše podakovanie patrí všetkým, ktorí tam boli. Za milé prijatie, za pobyt aj priateľskú atmosféru ktorá nás sprevádzala počas doby ktorú sme s nimi preživali.

Ráno sa počasie umúdrilo  a do Szklárskej Poreby nás odviezol kolega z GOPR k nášmu autu. Cesta domov  už bola príjemná a  v slnečnom počasí.

Verím, že ešte budeme mať možnosť  sa sem vrátiť a prežiť  čas s fantastickými priateľmi  ktorých sme poznali.

Braňo Potoček 

Klub Seniorov Horskej Služby Čergov


W sobotę o godzinie 4:00 rano wyruszyliśmy samochodem do naszych przyjaciół z GOPR na ich uroczystość w Szklarskiej Porębie w Karkonoszach. Zaprosił nas Rysiek Jędrecki, z którym poznaliśmy się na podobnej uroczystości GOPR w Krynicy. Przedstawił nas wtedy sobie mój wieloletni przyjaciel z GOPR z Gorlic Ryszard Nowák.

650 kilometrów w deszczu nie było zbyt przyjemne i do stacji GOPR w Szklarskiej Porębie dotarliśmy o godzinie 14.00. Podróżowaliśmy we trzech, z klubów Seniora na Słowacji: Marian Oberhauser z Tatr Niskich, Tono Adamčik i Braňo Potoček z KS Čergov.

Pełniący służbę ratownicy przywitali nas bardzo miło i przyjaźnie. Ponieważ padał deszcz, a drogi na Halę Szrenicką nie można było przebyć kolejką, musieliśmy poczekać na samochód, który zabrał nas na uroczystość. Spędziliśmy ten czas w miłej atmosferze z miejscowymi ratownikami.

Uroczystość na Hali Szrenickiej rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 16:00, a o godz. 17:00 uroczystym posiedzeniem z okazji Dnia Ratownika GOPR. Wystąpienia uczestników, wręczenie nagród, mianowanie nowych członków oraz podziękowania przebiegały w świątecznej i stosownej do wagi tego spotkania atmosferze.

Na zakończenie miałem okazję oficjalnie podziękować za zaproszenie oraz pozdrowić tę uroczystość i przekazać upominki od naszego Klubu Seniora Ryśkowi Jędreckiemu i Marianowi Sajnogowi.

Po dobrej kolacji rozpoczęła się muzyką dobra zabawa.  Mieliśmy okazję spędzić kilka godzin z nowymi przyjaciółmi, których poznaliśmy na tym spotkaniu.

Dziękujemy wszystkim, którzy tam byli. Za miłe przyjęcie, pobyt i przyjacielską atmosferę, która towarzyszyła nam podczas wspólnie spędzanego czasu.

Rano pogoda ustabilizowała się, a kolega z GOPR odwiózł nas do Szklarskiej Poręby, do naszego samochodu. Podróż do domu była już przyjemna i przy słonecznej pogodzie.

Wierzę, że będziemy mieli jeszcze okazję tutaj wrócić i spędzić czas z fantastycznymi, nowopoznanymi przyjaciółmi.

Braňo Potoček 

Klub Seniorov Horskej Služby Čergov

 
Avatar photo
O Brano Potocek 11 artykułów
Braňo Potoček – Predseda Klubu Seniorov HS Čergov | Słowacja