FILM DOKUMENTALNY O DR JERZYM HAJDUKIEWICZU

© RATOWNICTWO GÓRSKIE-ARCHIWUM

FILM DOKUMENTALNY O DR JERZYM HAJDUKIEWICZU

Zakopiański stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku i pobliski mały drewniany kościółek powstały z początkiem XIX wieku – znane są wszystkim. W latach 20-tych XX wieku na cmentarzu chowano już tylko wybitne dla miasta i regionu osobistości, a cmentarz otrzymał nazwę Cmentarza Zasłużonych. I tu właśnie znajduje się grób dr Jerzego Hajdukiewicza.

Jak już wiele razy wspominaliśmy, nasz blog został założony m.in. z myślą o przedstawieniu szerszej publiczności TYCH, którzy szczególnie zapisali się w historii ratownictwa górskiego. TYCH, którzy w dalszym ciągu intensywnie działają i TYCH których już między nami nie ma.

Tak więc, bardzo nas ucieszyła informacja, że grupa MŁODYCH ludzi realizuje film dokumentalny o dr Jerzym Hajdukiewiczu.
Projekt otrzymał stosowną stronę na Facebooku i taki oto wstęp:

„STARY CMENTARZ NA PĘKSOWYM BRZYZKU W ZAKOPANEM” TO PROJEKT,KTÓREGO CELEM JEST PRZYWOŁANIE I PODTRZYMANIE PAMIĘCI O POSTACIACH WAŻNYCH,ZARÓWNO DLA ZAKOPANEGO JAK I CAŁEGO REGIONU. MYŚLĄ PRZEWODNIĄ NINIEJSZEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA,JEST PRZEDSTAWIENIE KAŻDEJ Z TYCH OSÓB W OSOBNYM FILMIE DOKUMENTALNYM. 
Film dokumentalny o Jerzym Hajdukiewiczu jest pierwszym z cyklu filmów o ludziach zasłużonych dla Zakopanego,Tatr i Podhala, pochowanych na Starym Cmentarzu w Zakopanem. 

Film jest finansowany wyłącznie z prywatnych środków, ale mamy nadzieję że ten stan niebawem ulegnie zmianie.
Wszystkich, którzy chcieliby ten projekt wesprzeć, uprzejmie prosimy o skontaktowanie się z Panem Robertem Żurakowskim:
G&B Art Fabryka Mediów
ul. Czarnowąska 10
43-111 Opole
fabrykaartmediow@gmail.com

Sympatycznemu Zespołowi życzymy wielu sukcesów w realizacji tego znakomitego projektu, a Panu Żurakowskiemu dziękujemy za udzieloną zgodę na zamieszczenie informacji o projekcie na naszym blogu.

 

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 257 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR