HISTORIA ŁĄCZNOŚCI W POLSKIM RATOWNICTWIE GÓRSKIM

HISTORIA ŁĄCZNOŚCI W POLSKIM RATOWNICTWIE GÓRSKIM

Pod takim tytułem publikujemy dziś nowy zeszyt historyczny, treść którego jest szczególnie bliska memu „antenkowemu” sercu.

Znakomity artykuł autorstwa Pana dr inż. Ryszarda Dulskiego – wieloletniego Szefa Służby Łączności GOPR, napisany jest – rzecz jasna – bardzo fachowo, ale językiem zrozumiałym dla każdego.

Zbliża się 110 rocznica powstania TOPR – tegorocznego gospodarza Międzynarodowego Kongresu ICAR 2019, Jubileusze w Grupach GOPR i uroczystości związane z Dniem Ratownika. Wszystkie te wydarzenia z całą pewnością będą obfitowały w seminaria, fora dyskusyjne i okolicznościowe wystawy. Czy temat „historia łączności w polskim ratownictwie górskim” zostanie podczas tych uroczystości poruszony, zależy oczywiście od ich Organizatorów.

Ponieważ jednak jest to historia, jakiej – poza GOPR i TOPR– nie odnotowała w swych kronikach żadna inna służba górska na świecie, sądzę że jest warta przynajmniej przysłowiowej „wzmianki”.

Pozostaje mi mieć nadzieję, że pamięć o godnym najwyższych odznaczeń dokonaniu Wojciecha Nietykszy, nie zaginie.

Panu dr inż. Dulskiemu raz jeszcze bardzo dziękuję za udostępniony nam artykuł, do przeczytania którego serdecznie Państwa zapraszam.

https://www.yumpu.com


Aktualizacja: 12 kwietnia 2022 r.

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 257 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR