JELCZEM W HIMALAJE

JEŻDŻĄCY POMNIK ZŁOTEJ ERY POLSKIEGO HIMALAIZMU

© MACIEJ PIETROWICZ | RATOWNICTWO GÓRSKIE

JELCZEM W HIMALAJE

Wiosną bieżącego roku został zainicjowany projekt „Śladami uczestników”, którego inicjatorem i organizatorem jest Maciej Pietrowicz, syn Jerzego Pietrowicza – uczestnika wyprawy Annapurna South 79. O pierwszych przedsięwzięciach tego projektu pisaliśmy na naszym blogu, a ich realizację – szczególnie wyjazd dzieci uczestników wspominanej wyprawy, dotarcie do bazy pod Annapurną Południową, zawiezienie i zawieszenie nowej tablicy pamiątkowej, oraz pozostawienie flagi upamiętniającej 40-lecie ekspedycji – śledziły niemal „na żywo” rzesze użytkowników Facebooka.

Kolejnym projektem, niemniej interesującym od poprzedniego, jest przygotowywana przez Macieja Pietrowicza wyprawa: JELCZEM W HIMALAJE.

A oto co na ten temat pisze inicjator projektu:

„To już się stało… ruszamy Jelczem w Himalaje!

Zgodnie z zapowiedziami właśnie wystartowała wspólna kampania mająca na celu przygotowanie naszego wyprawowego Jelcza raz jeszcze w tak daleką podróż – do podnóża Wielkich Himalajów.

Zrekonstruowaną ciężarówkę będzie można oglądać na kilku wydarzeniach w Polsce. Inauguracja Jelcza odbędzie się na XXIV Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju,  19 września 2019 r.

Gorąco namawiamy Was do włączenia się w akcję wsparcia finansowego na:

www.polakpotrafi.pl/projekt/jelczem-w-himalaje

Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcyjnych nagród, za każdy „litr ropy” dolanej do naszej ciężarówki.

„Naszą ideą rekonstrukcji tej ciężarówki nie jest odwzorowana jedna, konkretna wyprawa. Z tego powodu nie będzie na plandece napisu dedykowanego „jednej górze”, nie ujrzymy także dokładnego odwzorowania z logami organizatorów tamtych lat. Chcemy zaprezentować Jeżdżący Pomnik Złotej Ery Polskiego Himalaizmu, upamiętniając tym samym wszystkie ekspedycje w góry wysokie ubiegłego wieku, oddać cześć wszystkim uczestnikom wypraw, którzy zmagali się z trudami tych ciężkich podróży” podsumowuje Maciej Pietrowicz – inicjator projektu – Jelczem w Himalaje”.

Śledźcie nasze postępy na stronie @sladamiuczestnikow. Udostępnijcie nasz post, pokażmy, że Polak potrafi 😊. Tylko wspólnymi siłami uda nam się wypromować ideę wyjazdu jeszcze ten jeden raz – Jelczem w Himalaje! „


Szczegóły przedstawionego powyżej projektu w formie pdf: Jelczem do Nepalu_opis projektu_v05_MPI_20190909

 

Życzymy powodzenia i szerokiej drogi!

 

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"