Klimek jak nowy !

© RATOWNICTWO GÓRSKIE

Klimek jak nowy !

Klimek jak nowy !

Kilka dni temu miałam okazję odwiedzić Pana Ryszarda Dulskiego ( dla przypomnienia: Pan Dulski jest elektronikiem, który w latach 1982 – 1991 był Szefem Służby Łączności GOPR )  i odebrać wspaniale odrestaurowanego ”Klimka”. Trzy miesiące temu Klimek udał się do Pana Dulskiego na kurację reanimacyjno-odmładzającą.
 
Klimek jak nowy !
© RATOWNICTWO GÓRSKIE
 

Nie do wiary wręcz, jakiej matemorfozie uległ biedny, zaniedbany, rozklekotany radiotelefon. Będzie teraz zdobił wystawę 60 lat Ratownictwa Górskiego w Sudetach.

 
Jak już wspominaliśmy, wystawa zostanie otwarta w przyszłym tygodniu, 14 września, w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.
Bardzo żałowałam, że czas nie pozwolił mi na dłuższą wizytę u Pana Dulskiego i na obejrzenie zebranych w jego mieszkaniu wszystkich, w większości unikalnych, eksponatów ze świata radia i radiokomunikacji.  Niejedno Muzeum Techniki zbladłoby z zazdrości na widok wypielęgnowanych i działających (!) odbiorników radiowych. Wiele z nich powstało w czasach wczesnej młodości naszych praprababek.

W imieniu własnym oraz Kolegów z Grupy Karkonoskiej GOPR przygotowujących wystawę w Jeleniej Górze – składam Panu Dulskiemu podziękowania za jego zaangażowanie i ogromny szacunek dla myśli technicznej.

 
Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 254 artykuły
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR