LEGENDA KLIMKA – PREMIERA FILMU

© JULIA KACZOROWSKA & FILIP GRACKI | RATOWNICTWO GÓRSKIE

LEGENDA KLIMKA – PREMIERA FILMU

LEGENDA KLIMKA – PREMIERA FILMU

Teraz jest już oficjalnie!

Źródło: http://spotkania.zakopane.pl/

Premiera filmu Julii Kaczorowskiej i Filipa Grackiego „Legenda Klimka” odbędzie się 2 września 2018 r. w Zakopanem, o godzinie 10:15 w kinie Sokół ( Władysława Orkana 2, 34-500 Zakopane).

„Legenda Klimka”, filmowy dokument o Wojciechu Nietykszy – konstruktorze pierwszych radiotelefonów dla polskiego ratownictwa górskiego – bierze udział w Międzynarodowym Konkursie Filmowym festiwalu 14. Spotkania z Filmem Górskim.

W Konkursie Filmowym o główną nagrodę będą się ubiegały 24 filmy. Z Korei Południowej, Francji, Słowacji, Polski, USA, Wielkiej Brytanii, Australii, RPA, Austrii i Kanady. Do konkursu zgłoszono ponad 1500 filmów.

Na zwycięzców Międzynarodowego Konkursu Filmowego czeka Grand Prix czyli Wielka Drewniana Góra autorstwa Marcina Rząsy. Czeka również nagroda pieniężna w wysokości 4000 zł.

Jury w składzie Krzysztof Zanussi, Kinga Baranowska, Piotr Pustelnik, Peter Horký i Dariusz Załuski przyzna sześć nagród, w tym Nagrodę dla Najlepszego Filmu Polskiego.

Na zwycięzców czeka Nagroda Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego, Nagroda Burmistrza Miasta Zakopane, Nagroda Polskiego Związku Alpinizmu oraz Nagroda Jury Młodzieżowego i Nagroda Publiczności. (info źródło: http://spotkania.zakopane.pl/ )

Jak informowaliśmy wcześniej, film „Legenda Klimka” będzie prezentowany również na XXIII Festiwalu Górskim im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju.

Mamy nadzieję, że film „Legenda Klimka” zostanie sympatycznie przyjęty przez publiczność i dobrze oceniony przez fachowe Jury.

Do zobaczenia na premierze w Zakopanem, dokąd podąży również

Wasza „Antenka”

 

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 253 artykuły
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR