MACIEJ LUDROWSKI NIE ŻYJE

MACIEJ LUDROWSKI NIE ŻYJE
Foto - źródło: Grupa Krynicka GOPR

MACIEJ LUDROWSKI NIE ŻYJE

MACIEJ LUDROWSKI NIE ŻYJE

Z przykrością zawiadamiamy, że Maciej Ludrowski, ratownik Grupy Krynickiej GOPR, Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, członek Komisji Ratownictwa z Powietrza w IKAR-CISA, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Srebrną Honorową Odznaką GOPR – zmarł tragicznie w dniu 27 lipca b.r.

W szeregi Grupy Krynickiej GOPR, wstąpił, jako kandydat w roku 1995, w roku 1997 po ukończeniu Kursu I-go Stopnia Ratownictwa górskiego, został przyjęty w poczet ratowników górskich. W roku 2002 otrzymał nominację na stopień instruktora ratownictwa górskiego. Przez cały okres swojej ochotniczej przynależności do GOPR brał aktywny udział w życiu Grupy Krynickiej. Uczestnik wielu akcji i wypraw ratunkowych. Od początku swojej działalności w GOPR, aktywnie wdrażał użycie nowych technologii w ratownictwie górskim, między innymi systemu GPS.

Od roku 2002 poświęcił się bezgranicznie pasji swojego życia – śmigłowcom, a właściwie wykorzystaniem helikopterów i linowych technik wysokościowych do ratownictwa specjalistycznego.

Był  niekwestionowanym liderem tej dziedziny ratownictwa w kraju i za granicą, twórcą programów szkolenia w tej dziedzinie w GOPR, ale także w innych służbach. Jako instruktor GOPR wyszkolił wielu ratowników w tej trudnej dziedzinie ratownictwa. Szkolił także funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Policji. Współtwórca projektu wykorzystania śmigłowców EC 135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w ratownictwie górskim.

Reprezentował GOPR na forum międzynarodowym, był członkiem Komisji Ratownictwa z Powietrza w organizacji IKAR-CISA zrzeszającej służby ratownictwa górskiego z całego świata.

W życiu zawodowym zajmował się projektowaniem stacji narciarskich na terenie całego kraju. W latach 2000-2009 był dyrektorem Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna Wierchomla, którą wybudował od podstaw.

Przez ostatni rok, z ramienia GOPR, brał udział jako ekspert z zakresu ratownictwa śmigłowcowego w misji stabilizacyjnej EULEX w Kosowie.

W dniu 21 lipca wziął udział w swojej ostatniej akcji ratunkowej w GOPR, koordynował poszukiwania „z powietrza” osoby zaginionej w miejscowości Obidza.

Bliskim Zmarłego oraz Kolegom z Grupy Krynickiej GOPR składamy tą drogą wyrazy głębokiego współczucia.

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"