NIE MA ZŁEJ POGODY CZYLI XII CROSS RATOWNIKÓW GOPR

NIE MA ZŁEJ POGODY CZYLI XII CROSS RATOWNIKÓW GOPR
© RYSZARD NOWAK & BRAŇO POTOČEK | RATOWNICTWO GÓRSKIE

NIE MA ZŁEJ POGODY CZYLI XII CROSS RATOWNIKÓW GOPR – BANICA 18.09.2016

Pewnie każdy z uczestników tradycyjnego crossu ratowników Grupy Krynickiej GOPR słysząc złowrogą prognozę pogody, a rankiem widząc wilgotną mgłę, pomyślał , że lepiej byłoby pozostać w ciepłym łóżku. Ale szybko odgoniliśmy niegodne ratownika myśli i jak jeden mąż i żona stawiliśmy się na starcie przy gościńcu Banica, prowadzonym przez naszego ratownika Tomka Nowaka.

Wśród uczestników ratownicy sekcji gorlickiej, krynickiej, nowosądeckiej i starosądeckiej oraz drużyna Horskiej Służby Čergov, na czele z wielokrotnym uczestnikiem naszych crossów, Braňo Potočkiem.

W crossie uczestniczyło 13-tu członków Klubu Seniora SO GOPR Gorlice i co godne odnotowania, wszyscy zaliczyli przejazd 26 km trasą z czasem spełniającym wymogi testu Coopera.

A pogoda? Wyobrażcie sobie, że wbrew zapowiedziom nie padało, a nawet chwilami wychodziło słońce!

Na mecie ciepły posiłek w gościńcu, rozdanie pamiątkowych gadżetów, a potem przy ognisku Naczelnik Grupy Krynickiej GOPR, kol. Michał Słaboń wręczył każdemu uczestnikowi dyplom uczestnictwa w crossie. Nie było wyłaniania zwycięzców, nie o to chodziło – tutaj każdy, kto przejechał wymagającą górską trasę, poprowadzoną poza szlakami turystycznymi, miał na pewno satysfakcję.
Jeszcze loteria fantowa, kiełbaski z rusztu, szarlotka upieczona przez małżonki i rozjeżdżamy się do domów zadowoleni z aktywnego spędzenia czasu i spotkania z kolegami.

Do następnego razu, może wtedy ośmielimy się na ogólno regionalną tego typu imprezę dla wszystkich Grup GOPR?

Kto wie, lecz wiele zależy od kol. Ryśka Cygańczuka, kierownika SO GOPR Gorlice, który jest pomysłodawcą i organizatorem wszystkich edycji crossu, a także niezawodnym realizatorem tego przedsięwzięcia. W każdy razie będziemy go namawiać do podjęcia tego tematu.

Ryszard Nowak
Przewodniczący Klubu Seniora SO GOPR Gorlice

Avatar photo
O Ryszard Nowak 24 artykuły
Ratownik Grupy Krynickiej GOPR | SO GOPR Gorlice | Przewodniczący Klubu Seniora Grupy Krynickiej GOPR