OSTRZEŻENIE PRZED OBFITYMI OPADAMI ŚNIEGU

OSTRZEŻENIE PRZED OBFITYMI OPADAMI ŚNIEGU W POŁUDNIOWEJ I ZACHODNIEJ AUSTRII

Jak podaje austriacki Centralny Instytut Meteorologii i Geodynamiki (ZAMG), w nocy na środę (13.11.2019) przewidywane są obfite opady śniegu. We wschodnim Tyrolu i Górnej Karyntii opady w dolinach mogą osiągnąć 20-50 cm.  Do 75 cm śniegu należy oczekiwać w Tiroler Gailtal i Lesachtal.

Ostrzega się przed możliwymi problemami na drogach i w połączeniach kolejowych. Na przełęczy Brenner spadnie ca 40 cm świeżego śniegu.

W rejonie Lienzer Dolomiten, Karnische Alpen i Kreuzzeckgruppe spadnie do środy wieczór 80 do 120 cm świeżego śniegu.

W rejonie południowych Alp Stubai, Tux i Zillertal oraz grzbiecie głównym Taurów spodziewane jest od 50 do 80 centymetrów. W innych regionach górskich, od Arlberg po Dachstein, spadnie od 30 do 50 centymetrów świeżego śniegu.

W pozostałej części Tyrolu, a także w Vorarlbergu, Salzburgu i zachodniej Górnej Styrii ilość świeżego śniegu w dolinach wyniesie od 10 do 20 centymetrów.

Lawinowa służba ostrzegawcza stanowczo odradza podejmowanie wycieczek narciarskich poza zabezpieczonymi trasami.

W oparciu o komunikaty austriackiego radia i TV:

https://tirol.orf.at

https://oesterreich.orf.at


Wszystkim, którzy w sezonie zimowym wybierają się samochodem na urlop w Austrii, pozwalam sobie przypomnieć o obowiązku posiadania opon zimowych i łańcuchów.

Każdy, kto porusza się samochodem w okresie zimowym między 1 listopada a 15 kwietnia w zimowych warunkach bez opon zimowych, podlega grzywnie w wysokości 35 euro. Jeśli zagraża innym użytkownikom dróg, kara może wynieść nawet 5000 euro.

Tak więc, jeśli zobaczycie na trasie ten znak:

 

źródło: Von vectorized by – Straßenverkehrs-Ordnung, DIN-Normen und Verkehrsblatt, Gemeinfrei, Link

 

zakładać łańcuchy!  Również pojazdy z oponami zimowymi lub kolcami i z napędem na wszystkie koła muszą mieć łańcuchy (wyjątek: jeśli pojazdy te są zwolnione z obowiązku stosowania łańcucha przez dodatkową tablicę informacyjną).

 

Avatar photo
O Anna Kokesch - Antenka 257 artykułów
Anna Kokesch - w latach 1972-1974 kierownik administracji Zarządu GOPR