PIĄTY POBYT NAD MORZEM SENIORÓW GOPR

PIĄTY POBYT NAD MORZEM SENIORÓW GOPR

W dniach 4-11.XI. 2023 r.na wyspie Uznam w Świnoujściu odbył się 5 turnus wypoczynkowo-integracyjny dla Seniorów GOPR organizowany przez Fundację GOPR. W ośrodku wypoczynkowym Temida stawili się Koledzy Seniorzy wraz z osobami towarzyszącymi i niezawodne studentki z Kłodzka oraz przedstawicielki biura Fundacji GOPR.

Obecnością zaszczycili nas Koledzy z grup regionalnych: Bieszczadzkiej, Krynickiej, Beskidzkiej, Sudeckiej i Karkonoskiej.

Morze Bałtyckie tym razem było spokojne niczym jezioro. Przy lekkim zachmurzeniu pojawiało się słońce, było bezwietrznie i dość ciepło.

Każdy dzień to obowiązkowa ” jodoterapia”: spacerując brzegiem morza w grupach, prowadząc intensywne rozmowy, była jednym z wielu zabiegów zaaplikowanych osobiście przez każdego uczestnika.

Czas szybko leciał,  mile spędzany na wspólnych pogaduchach, spacerach i zwiedzaniu okolicy. Były grupki taneczne, rowerowe, brydżowa.  itp. itd. etc…

Koleżanki i Koledzy z Grupy Krynickiej, jako mocna grupa rowerowa, na jednej ze swych rowerowych wypraw –  odwiedzając Międzyzdroje – otrzymali część najdłuższej FLAGI NARODOWEJ.

FLAGA, która 2.V.2023 r. została rozwinięta na plaży w Międzyzdrojach przez mieszkańców i turystów, przed 11.XI.2023 r.  ta prawie 3-kilometrowa flaga  dostała drugie życie. Pocięta na prawie 600 kawałków (szturmówek) została rozdana mieszkańcom i turystom przed Świętem Niepodległości.

Tradycyjnie, musi być wycieczka  autokarowa.

W tym roku pojechaliśmy  na zachód wyspy Uznam odwiedzając  niemieckie uzdrowiska i słuchając ciekawych opowiadań przewodnika.

Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy do wioski truskawkowej  – Karls Erlebnis-Dorf – Koserow,  gdzie degustowaliśmy różne produkty truskawkowe.  Pobyt w wiosce zakończył się udanymi zakupami. Przypadkiem udało się nam zauważyć, że w wiosce nawet… design toalety jest „truskawkowy”.

Pobyt  nie może się odbyć bez potańcówki (nawet w kapciuszkach) oraz śpiewania. Tak też było i tym razem.

Z okazji Święta Niepodległości śpiewaliśmy pieśni patriotyczne,  a  Kol. Krzysztof z Grupy Krynickiej przygrywał na puzonie.  Po pieśniach były tańce przy muzyce którą  puszczał DJ ” Vitorio ” z Polanicy Zdroju.

Przyjazd 60 osób z odległych miejscowości południowej Polski, nawet z gipsem na kończynach, rwą kulszową, bólami kręgosłupa i kolan, świadczy, że takie wyjazdy są potrzebne i trzeba je kontynuować.

Bardzo dziękujemy Zarządowi  Fundacji  za przychylność, a pracownikom ośrodka Temida za wspaniałą opiekę, super jedzonko i domową atmosferę.

JA bardzo dziękuję uczestnikom  za przybycie, super atmosferę, uśmiech, zabawę i wyrozumiałość.

Do zobaczenia nad morzem, lub w górach!

Koordynator wyjazdu z ramienia Fundacji GOPR

 Jacek Malinowski GOPR Sudety


Tekst:  Jacek Malinowski GOPR Sudety

Zdjęcia:  Jacek Malinowski GOPR Sudety i Mieczysław Witowski GOPR Krynica

Avatar photo
O Jacek Malinowski 10 artykułów
W GOPR od 1976 r. - Ratownik Grupy Sudeckiej