PIERWSZY KROK DO WSPÓŁPRACY Z RATOWNIKAMI WŁOCH

PIERWSZY KROK DO WSPÓŁPRACY Z RATOWNIKAMI WŁOCH

Zainteresowanie naszych rodaków włoskimi Alpami, a głównie ośrodkami narciarskimi, jest znane od lat. Ale Włochy to nie tylko Alpy. Jednym z ciekawszych turystycznie rejonów górskich jest Kampania ze stolicą w Neapolu. Okolica i góry przypominają Karkonosze. Jest to też miejsce związane z trzęsieniami ziemi, o czym już pisaliśmy na naszym blogu.

W czasie ostatniego pobytu we Włoszech, związanego z uroczystościami kolejnej rocznicy tragicznego trzęsienia ziemi, przedstawiciele Grupy Karkonoskiej GOPR nawiązali kontakt z tamtejszą grupą ratowników górskich zrzeszonych w Corpo Nazionale Soccorso Alpino e Speleologico (CNSAS)

Współpraca Grupy Karkonoskiej GOPR i Corpo Nazionale Soccorso Alpino e Speleologico (CNSAS) będzie dotyczyła przede wszystkim wspólnych szkoleń w zakresie działania w razie wielkich katastrof. Wymiana wspólnych doświadczeń będzie korzystna dla obu stron.

Dla nas, poza szkoleniami, na pewno atrakcją będą walory turystyczne; Neapol, Pompeje i wiele innych bardzo interesujących rzeczy, takich jak kuchnia czy tamtejsze wina.

Pomyślano też o ratownikach-seniorach, którym tamtejszy klimat z pewnością przypadnie do gustu.

 

Avatar photo
O Marian Sajnog 291 artykułów
Marian Sajnog - w latach 1973 - 1975 Naczelnik Grupy Sudeckiej GOPR