PRZEGLĄD FILMÓW GÓRSKICH – XIV EDYCJA

PRZEGLĄD FILMÓW GÓRSKICH – XIV EDYCJA

PRZEGLĄD FILMÓW GÓRSKICH – XIV EDYCJA

PRZEGLĄD FILMÓW GÓRSKICH – XIV EDYCJA

W dniach 26-28 stycznia 2018 roku odbędzie się XIV edycja Przeglądu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Swój początek Przegląd będzie miał… w Hotelu Arłamów, gdzie na rozpoczęcie wystąpi zespół KSU. Następnie czeka nas pełna humoru opowieść Mietka Bieńka „Hajera”, który zabierze nas w autostopową podróż przez Himalaje. Ostatnim akcentem wieczoru będzie nocny maraton filmowy z takimi klasykami jak „Czekając na Joe” czy „Zew ciszy”.

W sobotę natomiast przeniesiemy się do Ustrzyckiego Domu Kultury. Zaczniemy od filmu Łukasza Łagożnego – „Puncak Jaya Euro24 Expedition”. Następnie diaporama Waldka Czado, który tym razem zabierze nas w Bieszczady. Wątek biegowy reprezentowany będzie przez krótki film o Biegu Rzeźnika. Później dwa filmy, które zostały w tym roku obsypane nagrodami na festiwalach filmowych w Lądku Zdroju i Krakowie. Pierwszy z nich to film Wojtka Kozakiewicza pt. „Mama” – opowiadający historie Kingi Ociepki – Grzegulskiej, kobiety łączącej wspinanie na najwyższym poziomie z wychowaniem dwójki dzieci.

Drugi z nich to „Piotr Malinowski. 33 zgłoś się…” Jest to opowieść o wybitnym taterniku i alpiniście, który pełnił także funkcję Naczelnika TOPR. Nie zabraknie również gór wysokich: zimowa wyprawa na Everest, Broad Peak i legendarna południowa ściana Lhotse. O tych górach opowie Walenty Fiut.

W najwyższe góry zabierze nas także legenda himalaizmu – Ryszard Pawłowski, który pięciokrotnie stanął na najwyższym szczycie świata.
W trzeci dzień wrócimy do Arłamowa, ale już na stok narciarski, gdzie dzieci będą uczyć się bezpiecznie jeździć na nartach i uczestniczyć w zawodach narciarskich.

Przeglądowi towarzyszyć będą konkursy dla publiczności i promocje książek o tematyce górskiej. To na razie zarys, a więcej szczegółów na stronach:

www.przeglądfilmówgórskich.pl
www.facebook.com/PrzegladUstrzyki

Tekst: Bartłomiej Machowski – koordynator Przeglądu


Miło nam poinformować, że jednym z patronów medialnych Przeglądu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych jest nasz blog i kwartalnik:

 

 

 

Avatar photo
Zespół redagujący blog "Ratownictwo Górskie"